Yıpranmış Saçlara Özen Gösterin

Güzellik, Sağlık Ağu 20, 2022 Yorum Yok

Her şeyden önce saç yıpranmalarının bir kısmı saç şekillendirme aşamasında meydana geliyor. Saçlarımız şekillendirirken güzel görünmesi için yapmayacağımız şey yok diyebiliriz. Bu durum saçlarımızı yıpratmanıza zarar vermemize neden oluyor. Bu aşamalardan ilki hiç şüphesiz yanlış tarama yöntemleri saçlarımızı tararken o kadar acımasız davranıyoruz ki saçlarımız bu işlem sırasında aşırı yıpranıyor. Özellikle kış aylarında düzleştirici ve maşalar sebebiyle yıpranan saçlar duş sonrası tarama esnasında oldukça zorluk çıkarır.

Yıpranmış Saçlar Nasıl Korunur

Yıpranmış saçlar duşta bir birbirine girerek dolaşır bu nedenler saçlarınızın yanlış taranması bu dolaşan saçların kopmasına neden olur. Yıpranmış saçları duştan sonra direk kurutmak doğru bir yöntem değildi. Öncelikle duş esnasında saçlarınızı iyi duruşmanız ve sıkarak suyunu almanız çok önemli suyu çekilerek nemli hale getiren saçlarınız için nemlendirici ve saç spreyi kullana bilirsiniz. Bu sprey saçınızı kolay taranmasına neden olacağı gibi kırıkların düzelmesine de yardımcı olacaktır. Daha sonra saçlarınızın Önce uçlarını taramalısınız. Saç tarama da dibinden başlamak saçlarınıza zarar vereceği gibi canınız yanmasına sebep olacaktır.

Son olarak saçlarınızı tararken kullanacağınız tarak çok önemlidir. Yuvarlak saç fırçaları ile nemli saçları taramanız saçlarınızın daha çok yıpranmasına neden olur. Bu nedenle çok uçlu düz bir fırça işinizi kolaylaştırır. Bunun yanı sıra saçlarınızı tararken tarağı yatay değil dikey kullanmanız gerekir, böylece saçlarınız kolayca açılır. Saçlarınızı taradıktan sonra rahatlıkla kurutabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir