Aynı Anda Uyumak

Genel, Sağlık Ağu 21, 2022 Yorum Yok

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre aynı anda uyuyup, aynı anda uyanan çiftler daha mutlu. Çiftlerin uyku zamanı onların mutluluklarında belirleyici bir rol oynuyor. Yüzlerce çift üzerinde yapılan araştırmaya göre çiftler beraber uyuyorlarsa aralarında daha fazla uyum var.

Aynı Anda Uyumak Neden Olur?

Sonuçları ‘Sleep’ dergisinde yayınlanan araştırma beraber uyuyan ve beraber uyanan çiftlerin ilişkilerinin daha uyumlu ve sakin olduğunu gözlemledi.

Pittsburgh Üniversitesi’nden bir grup bilim adamı yüzlerce çift üzerinde inceleme yaptı. Yapılan incelemelere göre aynı anda uyuyan ve uyanan çiftlerin daha mutlu ve huzurlu olduğu belirlendi. Denekler 10 gün boyunca gözlemlendi. Çiftlerin uyku döngülerine kadar birçok detay titizlikle gözlemlendi.

Bilim adamları araştırma sonucunda uyku zamanı aynı olan çiftlerin daha mutlu olduğunu belirtti. Eşleriyle aynı anda uyuyan ve aynı anda uyanan çiftlerin % 75’inin ilişkilerinde bir sorun görülmedi. Ayrıca araştırma evliler ile bekarların uyku döngüsünü de inceledi. Evli çiftlerin uyku döngülerinin normal insanlara göre daha düzenli olduğu belirtildi.

Evli çiftlerin arasındaki uyum ve samimiyet kırk kilometre öteden bile belli olmaktadır. Bilimadamları uyku döngüleri üzerine de eğilmişler ve ortaya böyle bir sonuç çıkmış. Ne diyelim.. Biz bilimin yalancısıyız. Uyumlu çiftler sadece evde, dışarda ve yatakta uyumlu değil demek uyku döngüsünde de uyum içerisindeler.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir