Yağlardan Nasıl Kurtulunur ?

Sağlık Ağu 15, 2022 Yorum Yok

Yaz ayının gelmeye başlamasıyla birlikte kadınlar diyete başladı. Bikinilerimizden güzel bir vücut sergilemek için dengeli beslenmeye ve sıkı diyet programlarına uymaya başladık.Ancak bazı diyetlerle hemen kilo veremeyebilirsiniz. Bünyeden bünyeye kilo verme hızı ve oranı değişmektedir. Ancak yağlarınızı hızlı eritmek istiyorsanız bu kurallara uymanız gerekmektedir.

-SUYU AKSATMAYIN Bol su içmek kilo verebilmenin en önemli yoludur. Aç karnına içtiğiniz su vücudunuzda detoks etkisi yaratır ve vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda su içilmesi böbrekler ve bağırsaklarınız için de oldukça önemlidir.

6 ÖĞÜN YİYİN Günde yalnızca 3 öğün yemek doğru değildir. Kilo vermek istiyorsanız azar aza 6 öğün yemelisiniz. Ara öğünlerde meyve yemelisiniz.

SALATAYI AKSATMAYIN Salata vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanızı sağlar. Çiğ besin tüketimi bu sebeple oldukça önemlidir. Salata yiyerek vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.

KALORİYİ ABARTMAYIN Diyet programınızda kalori yakmaya çalıştığınızı unutmamalısınız. Vücudunuzun aldığı kaloriyi azaltarak kilo verebilirsiniz.

ATIŞTIRMALIKLARDAN UZAK DURUN Yağlı cipsler, kuruyemişler vücudunuzdaki yağın artmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple gün içinde bu tarz atıştırmalıklardan uzak durmalısınız

YEMEĞİNİZİ YAVAŞ YAVAŞ YİYİN En çok kilo alma sebeplerinden birisi de budur.Hızlı yediğiniz yemekler tam sindirilemez ve bu sebeple kilo alırsınız. Bunun yerine yemeklerinizi yavaş yiyin. Yemeklerinizi iyi çiğnemeye özen gösterin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir