Uruguay nerede? Uruguay’a nasıl gidilir? Uruguay hakkında ilginç bilgiler

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 02, 2023 Yorum Yok

Güney Amerika’nın eşsiz hoşluklarından biri olan Uruguay, seyahat rotanızı oluştururken görmek isteyeceğiniz ülkeler ortasında yer alıyor. Pekala Uruguay nerede? Uruguay’da gezilecek yerler nerelerdir? İşte cevaplar…

Soğuk iklimlerdense daha sıcak ve güneşi hissedebileceğiniz yerlere İlgi duyuyorsanız; Uruguay tam da aradığınız yer olabilir. Asıl ismi Guarini olan Uruguay “Boyalı Kuşlar Irmağı” anlamını taşımaktadır. Güney Atlantik Okyanusu’na kıyısı bulunan Uruguay, Güney Amerika’da yer almaktadır. Ülkenin doğusunu Atlantik Okyanusu çevrelerken batısında Arjantin ve kuzeyinde Brezilya yer almaktadır. Uruguay’da 20 Belde bulunmaktadır ve yaklaşık 3,5 milyon Benlik nüfusuyla Ufak bir ülkedir. Uruguay, ne kadar Ufak bir ülke olsa da içerisinde barındırdığı zenginlikleriyle dikkat cazibeli bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Refah, istikrarlı ekonomik yapısı ve toplumsal haklarıyla Güney Amerika’nın İsviçre’si olarak nitelendirilen ülke, gezginler için kesinlikle gezip görülmesi gereken yerler ortasındadır. Doğal hoşlukları, Ömür biçimi ve tarihiyle göz Müşteri bir yer olan Uruguay’da gezilecek yerleri Birlikte keşfetmeye ne dersiniz?

URUGUAY DENİLDİĞİNDE AKLA BİRİNCİ GELMESİ GEREKENLER…

Uruguay’ın resmi lisanının İspanyolca olduğunu söylemekte fayda var. Ayrıyeten Brezilya hududunda yer Meydan kentlerinde Portekizce ve İspanyolcanın karışımı olan Portunol lisanına de rastlanmaktadır. 

Uruguay

Misafirperver bir kültürel yapısı bulunan Uruguay’da müze, park ve plajlar fiyatsızdır. Buraya geldiğinizde özgürce kültürel aktivitelerin içinde bulunabilirsiniz.

Uruguaydan kareler

Uruguay’da yaşayan beşerler için futbol Fazla Özel bir yere sahiptir. Coşkulu ve fanatik bir futbol kültürüyle beslenen ülkede futbolseverlere sıklıkla rastlayabilirsiniz. 

Uruguaydan kareler

“Montevideo” Uruguay’ın başşehri ve en Değerli limanıdır. Kentin isminin kıssası ise epey değişiktir. Birinci Defa bu bölgeye gelen Portekizli gemiciler, körfezin gerisinde yer Meydan dağı gördükleri Vakit Bir dağ görüyorum” anlamına gelen “mounte vido” cümlesini kullanmışlardır. Sonrasında kentin ismi Montevideo” olarak anılmıştır.

Uruguay hakkında bilgiler

URUGUAY’IN BİRBİRİNDEN EŞSİZ LEZZETLERİ

Muhteşem lezzetlere konut sahipliği yapan mutfağıyla dikkat çeken Uruguay’da en Fazla sevilen yiyecek ettir. Sığır eti üretimiyle tanınan olan ülkede, parilladas isimli ızgara et restoranları bulunmaktadır.

Uruguay hakkında bilgiler

“Empanadas” isimli et yahut peynirden yapılan lezzetli atıştırmalıklar da İlgi çekmektedir.

Uruguay yemekleri

Bunun yanı sıra; 20. yüzyılda yaşanan İtalyan göçüyle Birlikte burada İtalyan restoranlar da ön plandadır. 

Uruguay yemekleri

Her zevke hitap eden Güçlü bir mutfağa sahip olan ülke, Atlantik kıyısında yer aldığı için deniz mahsullerinin tartıda olduğu menüsü de göze çarpmaktadır. Şayet buraya yolunuz düşerse en Fazla tercih edilen balık türünün “barlam balığı” olduğunu unutmayın.

Barlam balığı

FESTİVAL ÜZERE BİR ÜLKE

Uruguay’da birçok şenlik ve karnaval düzenlenmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği şenlikler, yaz mevsiminde Şen anlara konut sahipliği yapmaktadır. Rio de Janeiro şenliğini anımsatan Las Llamadas rengarenk kostümlerin süzüldüğü dans ve müziğe doyacağınız mükemmel bir cümbüş fırsatıdır.

Las Llamadas festivali

URUGUAY’A NE Vakit GİTMELİ?

Ilıman bir iklime sahip olan Uruguay’a Aralık ve Mart ayları ortasında gitmenizi tavsiye ederiz. Ülkenin en Fazla ziyaret edildiği periyodun Aralık ayı olduğunu göz önüne alarak seyahat rotanızı oluşturmalısınız. Şayet bu hoş ülkeye kış aylarında gitmeyi planlıyorsanız; bu devirlerde yağışlı bir bölge olduğunu unutmamalısınız.

Uruguay hakkında detaylar

EL EMEĞİ ESERLERİ KAÇIRMAYIN!

Uruguay’a gittiğinizde el üretimi Özel eserlerden satın almadan dönmeyin derim! Bilhassa süet ve yün ceketler, deriden yapılmış eşyalar ve armetis taşının kullanıldığı takılara kesinlikle göz atmalısınız. 

Uruguay hediyelikleri

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir