Coşkun Sabah ve Ahmet Selçuk İlkan kavgası yeniden alevlendi: O bir yalancı hayatta affetmem!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 02, 2023 Yorum Yok

Ünlü sanatçı Coşkun Sabah ve Ahmet Selçuk İlkan ortasındaki müzik polemiği aylar sonra yine alevlendi. İlkan’a öfkesi dinmeyen Coşkun Sabah, “Kendini bulunmaz Hint kumaşı sanıyor. Yalancı, onun yaptığı berbatlığı bana kimse yapmadı” biçiminde Misli açıklamalarda bulundu.

“Anılar”, “Aşığım Sana”, “Hatıram Olsun”, “İşte Bizim Hikayemiz” ve “Aşk kitabı” üzere unutulmaz şarkılarla Türk müziğinin değerli isimlerinden biri haline gelen Coşkun Sabah ve Ünlü Laf yazarı Ahmet Selçuk İlkan, geçtiğimiz Yıl ‘telif krizi’ nedeniyle karşı karşıya gelmişti. Ahmet Selçuk İlkan’ın “Şiirini yazdığım müzikleri yasaklasam sahneye çıkamaz” demesiyle tetiklenen tartışmada taraflar birbirlerine ağır suçlamalarda bulunurken Coşkun Sabah, mevzu hakkında yeni açıklamalarda bulundu. 

Coşkun Sabah ve Ahmet Selçuk İlkan

“KENDİNİ BULUNMAZ HİNT KUMAŞI SANIYOR”

Akşam Gazetesi Güneş Eki Haber Müdürü Yasemin İlan’a konuşan Ünlü sanatçı, İlkan’ın yasaklama tehdidi hatırlatınca adeta çılgına döndü. İlkan’a öfkesi dinlemeyen Sabah, şöyle konuştu:

“Adamsan yap bunu, adam değilsin dedim, hala yapamadı adam değil demek ki bakın yapamadı! Bu türlü bir şeye yetkisi yok bir defa. Ben gece gündüz emek verdim o müzikler için beste yaptım, benim de tazminat hakkım Mevcut onun üzerinde. Mahkemeye gitse ziyanlı çıkar, yasal yetkisi yok. Keşke yapsa, keşke yeltense, hukukta ret olur da; ben de alırım bestemi, Hatıram Olsun müziğine yine Laf müellifim mesela, Tekrar olur dinlenilir. Kendini bulunmaz Hint kumaşı sanıyor. Ekranlara çıktı kendini müzik adamı, müzikolog hatta dahi tanıttı, hiç biri değil yalnızca yeterli bir şair. Şairliğin Tüm nimetlerini ziyadesiyle aldı. hayat uzunluğu affetmem, o benim için bloklandı. Yalancı, onun yaptığı berbatlığı bana kimse yapmadı”

Coşkun Sabah Ahmet Selçuk İlkan hakkında konuştu

OLAYIN GEÇMİŞİ

Geçtiğimiz aylarda hit müziklerinin Laf muharriri Ahmet Selçuk İlkan‘la ortası bozulan Coşkun Sabah, kitabında Ünlü sanatkara da yer verdi. Vefasızlıkla suçlanan Sabah, unutulmaz müziği Anılar’ı yazarken İlkan’dan nasıl yardım istediğini kitabında şu sözlerle anlattı:

“Coşkun Sabah’ın askerliğinin bitmesine 10 gün kalmıştır. ansızın üstelik de melodisiyle Birlikte dökülüveren satırlar heyecan uyandırır Sabah’ta. Müziğin birinci kısmı hazırdır. İkinci kısmı için birkaç Deneyim yapar, Ancak tıkanır kalır. Sonra Ahmet Selçuk İlkan’dan yardım alır. Konutuna masraf ve yaptığı melodiyi Aka heyecanla arkadaşına dinletir. İlkan, Sabah’ın ruh halini Fazla güzel tahlil etmiştir. Ayrıyeten askerdeyken yaşadığı ayrılığı da Fazla uygun bilmektedir. Sabah’ın başladığı kelamların devamını onun yaşadıklarından beslenerek yazması hiç de güç olmaz.”

Coşkun Sabah ve Ahmet Selçuk İlkan kavgası

AHMET SELÇUK İLKAN VE COŞKUN SABAH ARBEDEYE TUTUŞMUŞTU!

Ünlü Laf muharriri Ahmet Selçuk İlkan, evvelki günlerde verdiği bir röportajda Coşkun Sabah için “Adımı bir Sefer olsun sahnede anmadı, ona Fazla kırıldım. Müziklerimde cayma hakkımı kullansam sahneye çıkıp söyleyecek Öbür müziği yok” halinde Misli tenkitlerde bulunmuştu. Geçtiğimiz gün 2.Sayfa programına konuk olan Coşkun Sabah, Ahmet Selçuk İlkan ile ortasında devam eden “şarkı polemiği” hakkında açıklamalarda bulundu.

Coşkun Sabah 2.Sayfa programına konuk oldu

Coşkun Sabah’ın programa konuk olduğunu öğrenince sunuculara bildiri atan Ahmet Selçuk İlkan, “Yüreği yetiyorsa karşılıklı konuşalım, korkaklık yapmasın” ifadelerinin yer aldığı bir bildiri attı. Bunu duyan Coşkun Sabah, öfkelendi ve stüdyoyu terk etmek istedi. 

Coşkun Sabahı sinirlendiren anlar

“AYIPTIR YA!”

Mesajı görünce çılgına dönen Coşkun Sabah, “Ahmet Selçuk İlkan sen aşikâr ki gündem olmak istiyorsun. O Vakit git müzik yap, şiir yaz ya. Senin en nihayet ünlü olmuş kelamlarını yazdığın müzik hangisi? Bulmuşsun bir Coşkun Sabah ayıptır ya” şeklinde İlkan’a ateş püskürdü.

Coşkun Sabah

“İSPATLAYIN BU MESLEĞİ BIRAKACAĞIM!”

Ahmet Selçuk İlkan’ın iletisine reaksiyon gösteren Sabah, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Besteci ya da müzikçi mecburi değildir her programda sahnede müziğin Laf muharririni anmaya. Bakın Muazzez Abacı ve Seren Serengil’in seslendirdiği Fazla sevilen ‘Beraber yürüdük biz bu yollarda’ isimli müziğin kelamlarını Aşkın Tuna yazdı. lakin onlar bir Defa olsun sahnede Aşkın Tuna ismini söylemedi. Artık gidin arşivleri karıştırın bir Kez olsun Aşkın Tuna’nın ismini lisana getirdiklerini ispatlayın, Laf veriyorum ben bu mesleği, sanatçılığı bırakacağım. Bu kadar netim. Bunun sıkıntısı nedir ya, düstur mıdır onun ismini söylemem. Bu adam yalnızca şair, halkı kandırıyor, Kamu da zannediyor ki müzikli bir formda müzikleri bana verdi. Hayır yalnızca şiirini yazdı”

Coşkun Sabah ve Ahmet Selçuk İlkan olayı

AHMET SELÇUK İLKAN VE COŞKUN SABAH BİRBİRİNE GİRDİ

Coşkun Sabah’ın Anılar, Aşk Kitabı, Bir Pazar Günü, Hatıram Olsun, Ne Seninle Ne Sensiz, Tahta Masa, Hayatımın Bayanısın, Düştün Gözümden Artık, Bir Gülü Sevdim üzere bir periyoda damga vuran müziklerinin Laf müellifi Ahmet Selçuk İlkan’la ortası bozuldu.

Ahmet Selçuk İlkan ve Coşkun Sabah birbirine girdi

“SÖYLEYECEK MÜZİĞİ YOK!”

Unutulmaz müziklerin Laf muharriri Ahmet Selçuk İlkan, geçtiğimizde günlerde Akşam TV’ye verdiği bir röportajda Coşkun Sabah‘ı maksat alarak “20 yıldır onu uyarmama Karşın sahnede adımı anmadı. Müziklerimde cayma hakkımı kullansam sahneye çıkıp söyleyecek Öbür müziği yok” halinde konuştu.

Ahmet Selçuk İlkandan ağır sözler

Ünlü Laf müellifinin Misli kelamlarına karşı toplumsal medya hesabında paylaşımda bulunan Coşkun Sabah, şu sözleri kullandı:

“Çok ayıp şiddetle kınıyorum, büsbütün haber olması için röportaj kapmak için bana atılan bir iftira. Ne Vakit bestekar oldunuz siz de müziğim diyorsunuz. Müziğim yalnızca bestekar diyebilir, siz lakin şiirini yazdığım müzik dersiniz. çok ayıp ve nankörlük şiddetle kınıyorum. Yıllardır üç beş ayda bir bana bu türlü fütursuzca saldırıyor, saldırmayı bırakın da üretim yapın Ahmet beyefendi, hani nerede nihayet yıllarda ne yaptınız ve beni kıskanmayı bırakın”

Coşkun Sabah

“BOY AYNASINA DEĞİL HUY AYNASINA DA BAKMALI”

Ahmet Selçuk İlkan ise, toplumsal medya hesabından habere dair yaptığı paylaşımda “Bence her sanatçı yaşadığı jenerasyona Örnek olmalı ve önderlik vasfını taşımalıdır… O kişinin yalnızca uzunluk aynasına değil huy aynasına da bakmalı… İkisinde de şık ve güzel olmalı…” biçiminde konuşarak karşılık verdi.

Ahmet Selçuk İlkan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

İbrahim Büyükak’ın gol sevinci! O anlar kameralara bu türlü yansıdı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir