Uğur Işılak konserinin iptal edilmesinin arkasında kimlerin olduğunu açıkladı!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 10, 2022 Yorum Yok

Sanatçı Uğur Işılak’ın İngiltere’de vereceği konser ‘güvenlik gerekçesiyle’ iptal edilmişti. ehil sanatçı toplumsal medya hesabından yansısını gösterirken bir de Türk Bayraklı bir fotoğraf paylaşmıştı. Işılak, konserinin iptal edilmesinin ardında kimlerin parmağı olduğunu açıkladı. İşte bütün ayrıntılar…

Sanatçı Uğur Işılak’ın geçtiğimiz günlerde İngiltere’deki hayranlarıyla buluşacağı konser “güvenlik gerekçesi”yle iptal edilmişti. ehil sanatçı verilen karar sonrası İngiltere yetkililerine toplumsal medya hesabından reaksiyon göstermişti.

Türkiye’nin birçok alandaki gelişimini ve dünya çapında başarılara imza atmasını hazmedemeyen batılı ülkelerden İngiltere, Türkiye’ye ve Türk milletine olan sevdasıyla bilinen ehil sanatçı Işılak’ın konserinin iptal etmesi vatandaşların da yansısını çekmişti.

“PKK VE FETÖ’CÜ LOBİLER İŞBİRLİĞİ YAPIP KONSERİMİ İPTAL ETTİRDİ!”

İngiltere yetkilileri otele hamle olacağı münasebetini sunarak sanatçı Uğur Işılak’ın konserini iptal etmişlerdi. Kamu ozanı geleneğinin nihayet temsilcilerinden olan sanatkarın maksat alınmasının şaşırtan olmadığı belirtilirken olayın ardında kimlerin olabileceği açıklandı.

Işılak, konserin Emniyet mazeretiyle iptal edilmesinin arka planında terör örgütü PKK ve FETÖ’cü lobilerin işbirliği olduğu belirtti.

Uğur Işılak Biricik bir fotoğrafla İngiltereye had bildirdi

NE OLMUŞTU?

Usta sanatçı olaydan bir gün sonra toplumsal medya hesabından tekrar paylaşım yaptı. Işılak, Türk Bayrağı fotoğrafıyla İngiltere’deki yetkililere asıl çarpıcı iletisi verdi. Paylaşımına, “Konserimizi iptal eden İngiltere’ye ve avanesine bir fotoğraf bırakıyorum” başlığını atan sanatçı, “Hamdolsun ki, “emperyalist abilere” ülkesini şikâyet eden adam olmadık bugüne kadar. Ne karanlık örgütlerle işimiz oldu ne de işi olanlarla bağımız… Başımız dik, istikametimiz Aka Türkiye” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Uğur Işılak

Konuya dair evvelki gün toplumsal medya hesabından paylaşım yapan Işılak, “İngiliz yetkilileri tarafından iptal edilmiştir. Her kezinde, iptalin 1 gün kala beyan edilmesi de art niyetin farklı bir tezahürüdür. Bu antidemokratik kararı kınıyor, vatandaşlarımızdan özür diliyorum” sözlerini kullandı.

“BİZİM İÇİN BÜYÜK Hayal KIRIKLIĞI”

Avrupa Birliği Türkiye Demokratları Birliği’nden de konserin iptaline ait İzah yapıldı.

Yapılan açıklamada şu sözlere yer evrildi;

“06.11.2022 Pazar günü Londra’da organize etmeyi planladığımız Uğur Işılak ile “Bir çalgı Bir Söz“ programımız maalesef otel idaresi tarafından Emniyet münasebet gösterilerek iptal edilmiştir.

İngiltere’de Türk toplumunun birlik ve beraberliğinin inşaası için yapmış olduğumuz bu programın iptal olması bizim için bir Düş kırıklığıdır. Önümüzdeki süreç içerisinde bu programı tekrar yapmak için elimizden gelen Tüm çabası göstereceğiz.

Maalesef İngiltere’de Türk toplumunun program yapabileceği bir yerinin olmaması ve derneklerimizin bundan faydalanamaması Fazla Aka bir Aleni olarak tekrar önümüze geliyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Buray’dan köy okullarına ziyaret! O çaldı çocuklar oynadı​

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir