Uğur Işılak dinlediği gerekçesiyle darp edildi! Ünlü sanatçı Murat Asan’ı yalnız bırakmadı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 16, 2023 Yorum Yok

Ak Parti seçmeni olan Murat Asan isimli bir vatandaş, şahsi aracında Uğur Işılak’a ilişkin “Doğruya Doğru” modülünü dinlediği gerekçesiyle darp teşebbüsüne uğradı. 5 aylık Hamile eşi ve 18 aylık kızının da bulunduğu ortamda alkollü vatandaş tarafından küfür, hakaret ve atak teşebbüsüne maruz kalan Asan, o anları anbean paylaşarak yardım davetinde bulundu. Yaşananların akabinde Uğur Işılak, çifti yalnız bırakmadı.

Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarca vatandaş, yüzyılın en Değerli seçimlerinde yeni Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekillerini belirlemek üzere 14 Mayıs’ta sandık başına koştu. oy Eda süreçlerinin nihayet bulmasının akabinde kimi vatandaşlar, sokaklara dökülürken iki vatandaş ortasında yaşanan fecî Hadise toplumsal medyada Aka yankı uyandırdı. 

İstanbul Eyüpsultan’da 5 aylık Hamile eşi ve 18 aylık çocuğuyla şahsi aracında Uğur Işılak’a ilişkin bir parçayı dinleyen bir vatandaş, müzik seçiminden Dolayı kimliği meçhul şahıslarca darp edilmeye çalışıldı. Yaşananları anbean toplumsal medya hesabından paylaşan mağdur vatandaş, “Uğur Işılak dinlediğim için araçta 18 aylık kızım ve 5 aylık Hamile eşim varken araca bira şişeleri ile saldırdılar. Küfürler, hakaretler ve tehditlerde bulundular. Lütfen sesimin çıkmasına yardım edin” diyerek davette bulundu.

Eyüpsultanda saldırı

Videoda yer Meydan manzaralarda ise alkol Meydan şahsın, aileyi durdurduğu ve küfürler savurarak “Polisi de Ara ne olacak” halinde çıkıştığı telefon kamerasına yansıdı. 5 aylık Hamile eşin ise o anda eşine ağlayarak “Haklı olduğun halde haksız duruma düşme. Çocuğumuzu düşün. Elini ayağını öpeyim.” diyerek akıttığı gözyaşları toplumsal medya kullanıcılarını zahmetten çıkardı. Beyaz Parti seçmeni oldukları gerekçesiyle hem hakaret hem de şiddete maruz kalan çiftin yaşadığı fecî anlar toplumsal medyada Aka yankı uyandırdı.

Murat Asan Uğur Işılak dinlediği gerekçesiyle akına uğradı

Olayda 1.5 yaşındaki kızı yaralanan Murat Asan, yaşananların akabinde Sabah Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. “İslamı Bağnaz olarak nitelendirip açtığım bir müzikten Dolayı yanımda eşim, çocuğum varken üzerime yürüdüler, ağza alınmayacak hakaretlerde bulundular. Bu türlü insanların olduğunu bilmiyordum” diyerek maruz kaldığı muamelenin nahoşluğuna işaret eden Asan’ın 1.5 yaşındaki kızı topuğundan yaralandı.

Murat Asan Uğur Işılak dinlediği gerekçesiyle akına uğradı

Bununla da kalmayan saldırganlardan birinin passat marka bir araç ile oburlarının ise yürüyerek ve koşarak kendisini takip ettiğini anlatan Asan, site sakinlerinin ortaya girmesiyle eşi ve çocuklarıyla meskenine girmeyi başardı. Güçlükle sakinleştirilmeye çalışılan saldırganlar ise site duvarından küfür ve hakaretlerini sürdürdü.

Murat Asan Uğur Işılak dinlediği gerekçesiyle atağa uğradı

“İSLAMI Bağnaz OLARAK NİTELENDİRİP SALDIRDILAR”

1.5 yaşındaki kızını hastaneye götüren Asan, kızını tedavi ettirerek darp raporu aldı ve karakola giderek saldırganlardan şikayetçi oldu. Yaşanan vahim olayın akabinde ehil sanatçı Uğur Işılak’ın kendisini arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulunduğunu Anlatım eden mağdur adam, şöyle konuştu:

“Dün gece saat 01.20 sıralarında abimin konutundan çıkıp beş aylık Hamile olan eşim, 1.5 yaşındaki kızım ve 9 ve 11 yaşlarındaki yeğenlerimle Birlikte kendi meskenime geliyordum. Aracımda Uğur Işılak’ın ‘Doğruya hakikat’ müziği çalıyordu. Konutuma yaklaşık 700 metre kala, 45 yaşlarında kır saçlı bir adam aracıma tekme attı. çok kısa bir müddet sonra da aracıma üç Tane bira şişesi atıldı. Havaya silahla ateş açtılar. Durmadım. Konutumun önüne kadar aracı sürdüm. Şahıslar bu ataklarla kalmayıp passat marka bir araç ile konutumun önüne geldiler. 4 şahıs olarak gördüm. Daha Çok da olabilirler. Araçtan inip bağırıp çağırmaya başladılar. ‘Siz bu mahallede nasıl bu türlü müzik dinlersiniz?’ üzere cümleler kurdular. Ne olduğunu anlayamadım. Eşim Hamile ve panik girişken hastası. çok korktu. Daha Evvel bir çocuğumuz düştü. Yeniden düşük yapma tehlikesi geçirdi. Atılan bira şişeleri sonucu kırılan bir modül da 1.5 yaşındaki kızımın topuğunu kesti. Bununla alakalı rapor da aldım. Şahıslar tehdit edip üzerimize yürümeye başladılar. İslamı Bağnaz olarak nitelendirip açtığım bir müzikten Dolayı yanımda eşim, çocuğum varken üzerime yürüdüler, ağza alınmayacak hakaretlerde bulundular. Bu türlü insanların olduğunu bilmiyordum. Bize Geri başlı diyen beşerler bunlar. Bir müzikten Dolayı eşinin, çocuğunun yanında bu hücumları yapmak insanlığa sığan bir şey değil. Biz her milletten insan ile kardeşiz. Ben Hataylıyım ve biz birbirimize hürmet ile yaklaşırız. Bu başıma gelen olaydan Dolayı şaşkınım. Bu türlü bir şey yaşayacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Şahısları tanımıyorum. Çalıştığım şirkete ilişkin olan aracın bütün masraflarını da karşılamak zorunda kaldım. Hepsinden şikayetçi oldum. Gereğinin yapılmasını istiyorum”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir