TRT’nin yeni projesi ‘Yürek Çıkmazı’nın galası gerçekleşti!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 02, 2022 Yorum Yok


TRT 1 ekranlarından argümanlı projeler ortasında gösterilen ‘Yürek Çıkmazı’ dizisi birinci kısmıyla evvelki akşam izleyiciyle buluştu. TRT genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı ve sıra oyuncularının iştirakiyle birinci kısım izlenmesi yapılan Yürek Çıkmazı dizisi, hayata tutunmaya çalışan bir bayanın his yüklü öyküsünü ekranlara taşıyacak.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

TRT, Fazla konuşulan projelerin ortasına bir yenisini daha ekledi. Başrollerinde Alp Navruz, İrem Helvacıoğlu, Ayça Bingöl ve memnun Akusta’nın yer aldığı “Yürek Çıkmazı” dizisi dün akşam ekran macerasına başladı. Deneyimli bir oyuncu takımına sahip olan “Yürek Çıkmazı”, bayanlarla ilgili etkileyici öyküsüyle ağır İlgi gördü.

İstanbul’da düzenlenen dizinin birinci kısım izlemesine TRT genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, TRT genel Müdür Yardımcıları Muhammed Ziyad Varol, Mustafa Malkoç ve Ömer Faruk Tanrıverdi ile TRT yöneticileri, imal grubu, direktör Serdar Gözelekli, başrol oyuncuları Ayça Bingöl, Alp Navruz, İrem Helvacıoğlu ve memnun Akusta katıldı.

Yürek Çıkmazı dizisinin yayın tarihi belirli oldu

“YÜREK ÇIKMAZI DİZİSİYLE ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Dizinin birinci kısım izlemesine katılan TRT genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, şiddet gören herkesin yaralarına ayna tutmak ve farkındalık oluşturmak için bu sıra projesine imza attıklarını belirtti. Sobacı, “2021-2022 yılını TRT 1 olarak reytinglerde birinci sırada tamamladık. Bu döneme baktığımızda Alparslan Aka Selçuklu, Gönül Dağı, Örgüt dizilerimiz yayınlandıkları gün, gün birinciliğini elde ediyorlar. Hasebiyle biz yeni dizimizin de birebir muvaffakiyetleri elde edeceğinden eminiz” formunda konuştu.

TRT genel Müdürü Zahid Sobacı

Ayrıca Sobacı, dizinin bayana yönelik şiddetin önüne geçilmesi için ileti vereceğinin de altını çizerek, “Dizimiz toplumsal hassaslığı ve hassasiyeti yüksek olduğu bahislere odaklanıyor. Şiddetin Özellikle de aile içi şiddetin yarattığı tahribatlara odaklanan bir proje. Kederimiz, tabiri caizse şiddetin ayazında kalmış; bu yetişkin olabilir, çocuklar olabilir, her türlü ferdin o şiddetten aldığı kalıcı yaralara ayna tutmak ve o yaraların yenilenmemesi için bir farkındalık oluşturmak. Türkiye’nin halk yayıncısı olarak da babaların, ebeveynlerin, evlatların her türlü sevgisini doyasıya gösterdiği, konutun, tabiri caizse bir cennet kesimine dönüştüğü bir aile ortamının, ikliminin yeşermesine katkı sunmak için bu projeye imza atmak istedik” açıklamalarında bulundu.

Yürek Çıkmazı dizisinin galası yapıldı

“BİR BAYANIN SESİ OLMAK GURUR VERİCİ BİR ŞEY”

Dizinin oyuncuları da projeye olan inançlarını anlatırken his dolu anlar yaşandı. Oyuncu Ayça Bingöl diziye dair hislerini şu formda lisana getirdi:

“Cennet, öldükten sonra bıraktığı o name ve o mektubun açtığı yol ile Birlikte aslında tahminen 38 Yıl boyunca yapamadığı şeyi çocuklarını gerçek manada değiştirip, dönüştürüp, büyütüp tekrar doğurmayı gösterecek bize.”

Dizinin başrollerinden İrem Helvacıoğlu ise “Bir bayanın sesi olmak sahiden gurur verici bir şey. Şiddet, dünyanın her yerinde yaşanan bir şey olduğu için ve ülkemizde de yaşanan bir durum olduğu için bunu bir bayan olarak sözlere dökmek Fazla zor” dedi.

“YÜREK ÇIKMAZI BİR mesuliyet PROJESİDİR

Dizinin ortaya koyacağı tesire dikkat çeken ehil oyuncu keyifli Akusta da, “Dizimizin hedefi toplumsal mesuliyet projesi üzeredir. Bayana ve çocuğa şiddete hayır” sözlerini aktardı. Alp Navruz da yaşanmış gerçek bir kıssayı anlattıklarını Anlatım ederek, seyircilere de izlediklerinde birebir etkiyi vermeyi umduklarını lisana getirdi.

Dramatik kıssası ile izleyiciyi ekran başına kilitlemeye hazırlanan “Yürek Çıkmazı”, Benlik bozukluğu yaşayan bir adamın ve çocuklarıyla Bir arada hayata tutunmaya çalışan bir bayanın his yüklü kıssasını ekranlara taşıyacak.

“Yürek Çıkmazı” yeni kısmıyla 8 Kasım Salı akşamı saat 20.00’de TRT 1’de.

ZAHİD SOBACI DUYURMUŞTU

Atike Hınçlıer’in birebir isimli romanından uyarlanan dizinin birinci tanıtım fragmanını, TRT genel Müdürü Zahid Sobacı kendi toplumsal medya hesabından paylaşmıştı.

TRT genel Müdürü Zahid Sobacı toplumsal medya hesabından paylaştı

Yürek Çıkmazı dizisi yakında TRT ekranlarında

“YÜREK ÇIKMAZI” DİZİSİNİN OYUNCU TAKIMINDA KİMLER VAR?

Alp Navruz (Halil), İrem Helvacıoğlu (Zeynep), Ayça Bingöl (Cennet), Dilara Aksüyek (Feride), keyifli Akusta (Yılmaz), Bihter Dinçel (Birsen), Cemal Toktaş, Erhan Alpay (Caner), Alp Akar, Eylül Ersöz (Seray), Güler Ökten, Ertuğrul Postoğlu, Aydan Şener, Timur Ölkebaş, hasret Ulukan, Rozet Hubeş

Yürek Çıkmazı dizisi

Yürek Çıkmazı dizisi

Yürek Çıkmazı dizisi

Yürek Çıkmazı dizisi İrem Helvacıoğlu

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir