TRT ortak yapımı “Mannu Çanakkale’de” filminin galası gerçekleşti

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 12, 2023 Yorum Yok

Sevimli bir koala olan Mannu’nun, sahibi William ile Bir arada çıktığı macera dolu serüveni anlatan TRT ortak imali “Mannu Çanakkale’de” sinemasının İstanbul’da gerçekleşen galasına minik izleyiciler ağır İlgi gösterdi.

Avustralya’dan Çanakkale’ye uzanan macera dolu animasyon sinemanın galası İstanbul’da gerçekleşti. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen galaya Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Meydan Lideri İsmail Kaşdemir, TRT İdaresi, sinemanın genel direktörü Nurullah Yenihan, Üretimci Kemal Bilal Aydın ve Fazla sayıda davetli katıldı.

Mannu Çanakkaledenin galası yapıldı

“ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN TRT ARACILIĞIYLA istikbal KUŞAKLARA AKTARILMASI ÖNEMLİ”

Galaya konuk olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Türkiye’de sinema kesiminin ve animasyon yapımlarının Önemli kademeler kaydettiğini söyledi. Ersoy, TRT ortak imali “Mannu Çanakkale’de” sinemasının fragmanlarından yola çıkarak yapım kalitesini beğendiğini, Türk sinema ve animasyon kesiminin gelmiş olduğu noktanın memnuniyet verdiğini belirtti.

Çanakkale Zaferi’nin birliktelik ruhunun çocuklara aşılanması, istikbal kuşaklara aktarılması açısından bu sinemanın Fazla manalı ve Değerli olduğunu söyleyen Ersoy, “Tabi bunun TRT ve sinema üzerinden istikbal jenerasyonlara, istikbal toplumlara yayılması ayrıyeten manalı. Biz bakanlık olarak bu çalışmalara verdiğimiz takviyeye arttırarak devam edeceğiz. Bu sinemanın farklı özellikleri var. Bir çocuklarımıza Ufak yaştan çizgi sinema vasıtasıyla tarihimizi geçmişimizi öğretmek. Ayrıyeten bu bölgelerimizi tanımalarını sağlamak Fazla manalı ve kıymetli.” ifadelerini kullandı.

Mannu Çanakkaledenin konusu nedir

CUMHURİYET’İN 100. YILINA özel MANALI BİR ANİMASYON FİLMİ

TRT ortak üretimi “Mannu Çanakkale’de” sineması, şirin bir koala olan Mannu’nun, sahibi William ile Bir arada Avustralya’dan Çanakkale’ye uzanan macera dolu eğlenceli serüvenini mevzu alıyor.

Cumhuriyet’in 100. yılında “Çanakkale Zaferi”ni farklı ve manalı bir lisanla izleyiciye aktaran üretim, TRT Çocukun uzman psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve içerik editörlerinin de katkılarıyla üç boyutlu animasyon çeşidinde hazırlandı.

MANNU ÇANAKKALE’DE SİNEMASININ KONUSU NEDİR?

“Mannu, Avustralya’da yaşayan şirin ve evcil bir koaladır. Sahibi William’ın Aka dedesi ise Çanakkale’de savaşmıştır. William, ‘Anzak Günü’ anma merasimlerine katılmak için bir gemi ile yola çıktığında Mannu da gizlice onun sırt çantasına saklanır. William’ın dedesinden ona Hatıra kalan madalyonun Üzücü adamlar tarafından çalınmasıyla Mannu, madalyonu kurtarmak için William’dan başka düşer. Mannu böylelikle kendini hiç bilmediği bir ülkede ona eşlik eden polis teşkilatı mensubu Ayşe, köpeği minik, kedi Boncuk, Cevher Nine, peşindeki Hary ve Gary’nin de iç olduğu bir maceranın içinde bulur.”

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çanakkale Tarihi Meydan Başkanlığı’nın da desteklediği, TRT ortak imali “Mannu Çanakkale’de” 14 Nisan’da bütün Türkiye’de sinemalarda izleyiciyle buluşacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir