Tok Tutan Besinler

Beslenme, Sağlık Ağu 15, 2022 Yorum Yok

Yaz ayları yaklaşırken çoğu kadın kilo verme telaşı içine girdi. Bu sebeple diyete başlayanlardan spor salonuna yazılanlara kadar bir çok yöntem uygulamaya konuldu. Ancak aslında sporun gerekliliğiyle birlikte yediklerinize biraz da dikkat ederseniz rahatça evinizde kilo verebilirsiniz. Evinizde kilo vermek için yediklerinize dikkat etmeli, sizi gün içinde tok tutarak acıkmanızı geciktirecek yiyecekler yemelisiniz. Bu sebeple her öğün sizi acıkma derdinden kurtaracak yiyecekler yemeye özen göstermelisiniz.

Peki sizi tok tutacak besinler nelerdir.

YUMURTA açlıkla mücadelenizde size en iyi gelecek besinlerden birisidir. Protein kaynağıdır ve bilimsel olarak da tokluk süresini uzattığı açıklanmıştır. Özellikle kahvaltıda yenilen 1 yada 2 yumurta size gün boyu vücudunuzun protein ihtiyacını karşılamada yardımcı olmaktadır.

YULAF EZMESİ lifli bir  besin olmasından dolayı sizi gün boyu tok tutacaktır. Her derde deva tahıl olarak bilinir. Kolestrole, şekere, damarlara hatta kanserle bile mücadele etmektedir.  Bir sonraki öğüne kadar sizi oldukça tok tutar.

YEŞİL ÇAY çok iyi bir antioksidandır. Metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlı yağ yakmanıza yardımcı olur. Gün içerisinde enerjinizin tükenmesini de önlemektedir. Ayrıca yeşil çayı tarçınla birlikte içtiğinizde tatlı ihtiyacınız da giderilmiş olur.

YOĞURT yumurta gibidir ve yüksek proteinidir. Aynı zamanda yağsız yoğurt yiyerek vücudunuzda kilo vermeye de yardımcı olabilirsiniz.

SALATA yani yeşil yapraklı sebzeler sizin tokluk sürenizi uzamaktadır. Yemekten önce yemek kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir