Tiny House nedir, özellikleri nelerdir? Tiny House ne kadar?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 04, 2023 Yorum Yok

Minimal bir Ömür üslubunun sırrı haline gelen Tiny House, nihayet yılların en dikkat çeken mesken tarzlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Hem konut konforuna sahip olan hem de seyahat rotası belirleme bahtı sunan Tiny House hakkında bilinmesi gereken her ayrıntısı sizler için açıkladık. Pekala Tiny House nedir? Tiny House özellikleri nedir? Tiny House ne kadar? İşte karşılıklar…

Edirne Valiliği, geçtiğimiz günlerde tarım topraklarında Yasa dışı halde konaklama ve barınma gayeli “Tiny House” ismi verilen Ufak meskenlerin pozisyonlandırılması için çalışma yapanlar hakkında hata duyurusunda bulundu. Valiliğin tarım alanlarının korunması ve Bayındırlık kirliliğinin önüne geçilmesi ismine kontrollerin sıkı biçimde yapılacağı konusunda ikazda bulunmasının akabinde birçok şahıs Tiny House hakkında araştırma yapmaya başladı. Gelin, Tiny House hakkında merak edilen bütün ayrıntıları Birlikte mercek altına alalım.

TİNY HOUSE NEDİR?

Doğayla İç içe yaşamak isteyenler için eşsiz bir tercih olan Tiny House, boyutları çoklukla 10 ve 30 metrekare ortasında olan 3.500 kg taşıma kapasiteli konutlardır. Tekerlekli yahut sabit biçimde inşa edilebilen bu mesken modeli, oturma alanı, Döşek odası, mutfak, banyo dışında Gereksiz hiçbir alanı barındırmadığı için minimalist bir nazar açısının yansımasıdır. 

Tiny House

Türkçe’ye ‘mikro ev’, ‘tekerlekli ev’ ve ‘küçük ev’ gibi birçok farklı halde çevrilen Tiny House’un 1970’li yıllardan beri hayatımızda yer ediniyor. Bir konut tipinden çok Ömür biçimi olarak kabul edilen Tiny House’lar, büsbütün ferdî zevklere nazaran farklı boyut, tasarım ve formda inşa edilebiliyor. Ayrıca güneş paneli sistemi, lityum pil güç depolama, kompost tuvalet, oluşan gri suyun sulama üzere alanlarda kullanılabilmesi bu konutların sürdürülebilirlik için Değerli bir yer edinmesini sağlıyor.

Tiny House özellikleri

TİNY HOUSE AVANTAJLARI NELERDİR?

Tamamen muhtaçlığa yönelik olacak formda tasarlanan Tiny House, düşük maliyetlerle süper bir konuta sahip olmanın anahtarı olarak karşımıza çıkıyor. Bilhassa Biricik şahıs yaşıyorsanız bu konut tipine Talih verebilirsiniz. Öte yandan küçük bir alanı kapsayan Tiny House, saatlerce paklık yapma sorununu de ortadan kaldırmaktadır. 

Tiny House avantajları

TİNY HOUSE NE KADAR? TİNY HOUSE MALİYETİ NEDİR?

Eğer bir Tiny House sahibi olmak istiyorsanız mali açıdan da bu hususta bilgi almanız gerekmektedir. İstediğiniz meskenin boyutu, hali, özellikleri ve fonksiyonelliğine nazaran fiyat değişkenlik gösterse de ortalama bir Tiny House için belirlenen fiyat 720.000 TL ile 980.000 TL ortasındadır.

Tiny House maliyeti

TİNY HOUSE SARSINTIYA GÜÇLÜ MI?

Küçük ebatlara sahip olan Tiny House, Özellikle Biricik katlı olduğu için zelzeleye karşı dayanıklılık göstermektedir. Taban üzerinde bir temeli olmayan bu meskenler, zemine birkaç milim üstte kalacak biçimde yerleştirilmektedir. 

TİNY HOUSE HANGİ GEREÇTEN YAPILIR?

Tiny House’ların imal etabında materyal olarak çoklukla ahşap ve prefabrik paneller tercih edilmektedir. Bunun nedeni daha hafif olması ve montajının kolay yapılmasından kaynaklanmaktadır. 

Tiny House fiyatı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir