Sol kolu olmayan minik kız engelleri annesiyle aşıyor!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 07, 2022 Yorum Yok

Ordu’da yaşayan doğuştan Biricik kolu olmayan 7 yaşındaki Zeynep Sare Seniz, Mani tanımıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Uğraş ve Sanat Eğitimi Kursları’nda müzik kursuna başlayan Zeynep annesiyle birlikte manileri aşıyor. Artık vefakâr Ebeveyn ve kızı Biricik bir piyano da Birlikte müzik öğreniyorlar.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Uğraş ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK), vatandaşların bilgi ve marifet tarafını geliştirmelerine ve konut ekonomilerine katkı sağlamalarına yönelik faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. ORMEK kursları her yaştan vatandaşa verdiği eğitimlerle Aka İlgi görürken tıpkı vakitte birçok kıssaya de konut sahipliği yapıyor.

Zeynep Sare Seniz

ENGELLERİ ANNESİYLE AŞIYOR

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaşayan ve doğuştan Biricik kolu olmayan 7 yaşındaki Zeynep Sare Seniz’in manisi piyano sevdasına Mani olamadı. ORMEK’te verilen piyano kursuna başvuran Zeynep Sare, annesinin dayanağıyla müzik eğitimi almaya başladı. Bu eğitimde Zeynep’in annesi Derya Seniz de kızı ile Birlikte diğer yarısı oldu. Kursları hiç aksatmayan Ebeveyn ve kızı Biricik piyano da müzik öğrenmeye başladı. Annenin kızı için yaptığı bu davranış hem ORMEK’e gelen kursiyerler hem öğretmenler hem de vatandaşlar tarafından Aka takdir topladı.

Zeynep Sare Deniz annesiyle birlikte bütün manileri aşıyor

ANNE DERYA SENİZ: “BEN KIZIMIN DAİMA SOL YANI OLDUM”

Kızı için piyano öğrenmeye başlayan ve onun en Aka destekçisi olan Ebeveyn Derya Seniz kızı için her şeyi yapabileceğini şu sözlerle aktardı:

“Zeynep kolu olmadığı için konutta evham yapıyor Fazla üzülüyordu. Başı dağılsın, kolunun yokluğuna üzülüp gerilime girmesin diye kurslara peşimden götürdüm. diğer çocuklardan farkı olmadığını, onların yaptığı her şeyi Zeynep’inde yapabileceğini göstermek için başladım. Sonra Zeynep kendisi bir şeyler yaptıkça devam etti. nihayet vakitler ise müziğe piyanoya merak saldı. Biricik başına yapamaz diye düşündüm. Daha sonra Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ORMEK kursuna geldik. Çocuğumun piyanoya meraklı olduğunu söyledim, hocalarımızla görüştük. Yapabileceğini söylediler. Ben doğduğu günden beri ona Yardımcı olmaya çalışıyorum, ben onun daima sol yanı oldum. Piyanoda da o sağ notaları çalıyor ben sol notaları çalıyorum. O Mesut ben memnun, Fazla hoş vakitler geçiriyoruz. Artık de kızımla Bir arada ORMEK’te birçok yeni kursa başladık, Birlikte Fazla şey başaracağız.”

Zeynep annesiyle Birlikte piyano çalmayı öğreniyor

7 YAŞINDAKİ ZEYNEP SARE: “İYİKİ VARSIN SOL YANIM”

Annesinin bu vefakârlığı karşısında “İyi ki varsın sol yanım” diyen 7 yaşındaki Zeynep Sare Seniz, müziği Fazla sevdiğini belirtti.

Annesi ile Bir arada piyona öğrendiğini ve Fazla Mesut olduğunu kaydeden Zeynep Sare, “Piyona çalmayı Fazla heves ettim. Annem ile Bir arada ORMEK’e geldik. Burada öğretmenlerim Fazla düzgün, hoş modüller çalıyorum. Annem piyano çalarken öbür koluyla bana yardım ediyor. çok Mesut oldum. çok hoş çalışıyorum. Annem düzgün ki varsın sol yanım” dedi.

Doğuştan sol kolu olmayan Zeynepe annesi takviye oluyor

MÜZİK ÖĞRETMENİ ÖZMEN SOLU: “ZEYNEP VE ANNESİ çok UĞRAŞLI VE çok BAŞARILI”

ORMEK’te piyano eğitimi veren Özmen Solu ise konuşmasında, “Zeynep yanıma geldiğinde Özel olduğunu gördüm. Kendisinin ve annesinin bu bahiste istekli oluşundan Fazla etkilendim. Zeynep Fazla uğraşlı ve Fazla yetenekli bir öğrenci. Kendi ıslak kümesine nazaran ileride. Annesi de nitekim Fazla uğraşlı hiçbir dersi aksatmadan kızı ile Birlikte geliyor. Hem Zeynep’e hem de annesine piyano eğitimi vermeye çalışıyoruz. Elbet bütün anneler çocukları için fedakarlık yapıyor lakin Zeynep’in annesi Derya hanım Zeynep için sözün Biricik manasıyla onun sol yanı. Asla yalnız bırakmıyor” ifadelerine yer verdi.

Zeynep Sare Deniz ve annesi

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir