Sinan Akçıl o hareketiyle alkış topladı! Yeni şarkısı “Elini Uzat”ın telif gelirleriyle…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 20, 2023 Yorum Yok

Geçen hafta zelzele bölgesine giden Ünlü müzikçi Sinan Akçıl, Hatay ve Osmaniye’de depremzedeler ve gönüllüler ile bir ortaya gelmişti. Akçıl, zelzele bölgesinde yaşadıkları ve gördüklerini anlatan bir müzik hazırladı. meşhur müzikçi birebir vakitte müzikten elde ettikleri gelirle sarsıntıdan etkilenen çocuklara eğitim dayanağı vereceklerini söyledi.

Kahramanmaraş merkezli iki Aka zelzelenin akabinde bütün dünyada herkes yardım için ellerinden geleni yaptı. Gücü yeten vatandaşlar gerek maddi imkanlarıyla gerekse manevi imkanlarıyla zelzele bölgelerine yardımlarını ulaştırmaya çalıştılar. Bu güçlü süreçte vatandaşların yanında magazin dünyasından birçok Ünlü İsim de ellerinden gelen her türlü yardımı yaparak depremzedelerin yanında oldu. Bu isimlerden biri de Ünlü şarkıcı Sinan Akçıl oldu. Yaşanan zelzele felaketinden sonra zelzele bölgelerinden Hatay ve Osmaniye‘ye koşan Akçıl, depremzede ve gönüllüler ile bir ortaya gelmişti. meşhur şarkıcı deprem bölgesinde yaşadıkları ve gördüklerini anlatan bir müzik hazırladıklarını ve bu müzikten elde edecekleri gelirlerin depremzeden çocukların eğitimi için kullanılacağını açıkladı. Akçıl’ın bu hareketi alkış topladı.

Sinan Akçıl

“ÇOK HÜZÜNLÜ ANLAR YAŞADIK”

Deprem bölgesinde geçirdiği günlerden bahseden Akçıl, yaşadıklarını şu sözlerle Anlatım etti:

“Çok hüzünlü anlar yaşadık. Bilhassa Hatay Antakya’da. Birçok kurtarma operasyonuna Şahit oldum. Ülkemin bu güç süreçte nasıl kenetlendiğini görmek ümit vericiydi. Enkazdan bir kişiyi çıkardıklarında yaşanan his yoğunluğuna; askerin, polisin, kurtarma gruplarının birbirlerine sarılarak ağladıkları anne Şahit oldum. Dünyanın neresinde olursa olsun Fazla güç başa çıkılacak bir durum. Bunu görerek yorum yapmak gerekiyor. Herkes elinden gelenin 10 kat fazlasını yapıyor”

Sinan Akçıl zelzele bölgesinde

O HAREKETİYLE ALKIŞ TOPLADI

Akçıl tıpkı vakitte şarkıcı Milad ileElini Uzat” isimli bir düet gerçekleştirdiklerini ve bu düetin her dinlenmesinde 1 liranın depremzedelere aktarılacağını “Amacımız 20 depremzede çocuğumuza üniversite bitene kadar eğitim takviyesi vermek. Bu müzik 10 milyon Kez dinlenirse 10 milyon gelir bekliyoruz. Müziğin klibini ise orada kendi kameramla çektiğim manzaralardan yaptık” kelamlarıyla açıkladı. Yaşanan felaketten sonra alanda canla başla çalıştığı bilinen Ünlü müzikçi bu hareketiyle de Aka alkış topladı.

Sinan Akçıl depremzede çocuklarla

“… BÜTÜN HİSLERİMİ Biricik BİR MÜZİKLE ANLATTIM”

Akçıl toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bölgeye gittiğimdeki Tüm hislerimi Biricik bir müzikle anlattım. Yarın 11.00 den itibaren her dinlemeniz bir Depremzede çocuğun eğitim hayatına “birebir” gidecek. Yarını bekleyin.. Türkiye bu müzik etrafında umudu arayacaktır, o denli dilerim.” sözleriyle müziğin yayınlanacağı tarihi açıkladı.

Sinan Akçıl Elini Uzat şarkı

“ELİNİ UZAT” MÜZİK KELAMLARI…

Her yer yıkık her yer toz duman ben yıkık, Belde yıkık…

Beşerler güç durumda her şey bitik kalbim Yitik lakin ben kuvvetli durmak zorundayım…

Haydi biraz daha sabır haydi benim hoş ülkem bu canları umutları değişmeyin yorgunluga…

Haydi biraz daha sabır haydi benim hoş ülkem bi yanları güler tahminen değişmeyin yorgunluğa…

Haydi ümit haydi çık gel.. Yatağımda üşütme dur haydi bize nihayet Sefer elini uzat…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Doğukan Manço’dan depremzede çocuklar için yardım daveti: ” Burada bu çocukların…”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir