Shrek kulağı bitkisi nasıl yetiştirilir? Shrek kulağı bitkisi çiçek açar mı?Shrek kulağı bakımı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 16, 2023 Yorum Yok

Asya’da Talih getirdiğine inanılan bitkiler ortasında yer Meydan Shrek kulağı bitkisi görünüşü itibariyle de herkesin dikkatini çekiyor. Efsane sinemalar ortasında yer Meydan şirin dev Shrek’in kulaklarına benzemesiyle de herkesi şaşırtıyor. Pekala, imgesiyle herkesi şaşırtan Shrek kulağı bitkisi nasıl yetiştirilir, shrek kulağı bitkisi çiçek açar mı? bütün karşılıklar haberimizin içeriğinde…

Crassula Gollum (Shrek) bitkisi yaprakları Aleni yeşil tonlarında olup içe girintili bir sukulent bitkisi olarak bilinmektedir. Soğuğa karşı güçlü bir bitki olan shrek bitkisi kült olmuş sinemalar ortasında yer Meydan dev adam Shrek’in kulaklarına benzediği içinde herkesin dikkatini çekiyor. Anavatanı Afrika olan Shrek bitkisi dünyada en Fazla yetiştirilen bitkiler ortasında yer alıyor.  Yaklaşık 30 yahut 40 santimetre yüksekliğe ulaşan bitkilerden biri shrek kulağı nasıl yetiştirilir? İşte ayrıntılar:

SHREK KULAĞI BİTKİSİ NASIL YETİŞTİRİLİR?

Shrek kulağı bitkisi yaklaşık 30 ya da 40 cm yüksekliğine ulaşır. Gövdesi kalın olan imgesiyle şaşırtan shrek bitkisi nemli yerleri sever. Çok sulamadan süratlice çürüyebilen shrek kulağı bitkisi geniş saksılarda ekildiğinde ağaç formunu alır. 

SHREK KULAĞI BİTKİSİ ÇİÇEK AÇAR MI?

Shrek kulağı bitkisi yaklaşık olarak iki yaşına ulaştıklarında çiçek açmaya başlar. Bitkinin çiçeklerinin rengi ekseriyetle Aleni pembe ve Aleni sarı tonlarında olur.

shrek kulağı bitkisi nasıl yetiştirilir

SHREK KULAĞI BİTKİSİ NE Vakit SULANMALI?

Çok suyu sevmeyen bitkilerden biri shrek kulağı bitkisidir. Kışın su muhtaçlığı yok denecek kadar azdır. Hava sıcaklıklarının 14 derecenin altına düştüğü periyotlarda hiç sulanmasalar da rahatlıkla yaşayabilirler. Bu yüzden sularken kesinlikle hava şartlarına nazaran sulama sürecini yapmanız tavsiye edilmektedir. 15 derecenin üzerinde ise diğer bütün sukulentler üzere muhtaçlık epeyce sulanmalıdırlar.

Ayrıca yalnızca toprağın kuru olduğunda sulamanız tavsiye edilir.

shrek kulağı bitkisi nasıl çoğaltılır

SHREK KULAĞI BİTKİSİ NASIL ÇOĞALTILIR?

Shrek kulağı bitkisi gerçek bakıldığı takdirde kök kısımlarından yavrular alarak çoğaltmanız mümkün.

Doğru toprak seçimiyle Birlikte kaktüs kısmını ihtimamla bakarsanız hoş sonuçlar elde edebilirsiniz. Hatta çoğalttığınız shrek kulağı bitkisini bir saksıda ekerek sevdiklerinize Armağan edebilirsiniz. 

İç ve Hariç yerde yetiştirilebilen bu bitkiyi tıpkı vakitte bahçenizde de ekebilirsiniz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir