Selami Şahin harekete geçti! Hatay’ın acısını besteleyecek

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 24, 2023 Yorum Yok

Usta sanatçı Selami Şahin asrın felaketi olarak isimlendirilen Kahramanmaraş ve 10 vilayette gerçekleşen sarsıntıda en Aka bir yıkımın ve can kaybının yaşandığı Hatay için harekete geçti. Şahin, memleketi Hatay için Laf yazıp besteleyecek.

Kahramanmaraş ve Hatay başta olmak üzere Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’da meydana gelen ve asrın felaketi olarak isimlendirilen zelzelede birçok şahıs hayatını kaybetti. Günlerdir canla başla takviye sağlamaya çalışan ünlüler ortasında ehil sanatçı Selama Şahin’de yer aldı.

HATAY’IN ACISINI BESTELEYECEK!

Şahin, en ağır hasarla çıkan ve en Fazla can kaybının meydana geldiği Hatay için Laf yazıp beste yapacak. Haberhürriyeti’nden Ahmet Tek, yazısında Ünlü sanatçı Selami Şahin’in Hatay’ın acısını notalara dökeceğini belirtti.

Selami şahin Hatay

FEYRUZ’UN ‘LE BEYRUT’ AĞIDI İLHAM KAYNAĞI OLDU 

İş insanı İhsan Aydeğer, “Selami Şahin Hataylı’dır. Hatay’a ve Hataylılara sevgisi Fazla büyüktür. Sizin yazınızı kendisine ilettim. Bilhassa ‘Hatay’a ağıt yakmanın vaktidir’ cümlesi üzerinde durduk. Feyruz’un müziği üzere bir müzik neden yazılmasın? Selami Şahin, ‘baştâcı’ diyerek, zelzeleyle yerle bir olan Hatay için Laf yazıp beste yapacak. Çalışmaya Çabucak başlayacağını belirtti.” açıklamasında bulundu. 

Ayrıca sanat dünyasında 56 yılı geride bırakan Şahin, Hatay’a ağıt bestesini birinci Defa Ankara’da, muhtemelen Mayıs ayı ortasında yapılması planlanan Antakya Medeniyetler Korosu’nun vereceği konserde, konuk sanatçı olarak seslendireceği öğrenildi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Hatay’ın nihayet hali! Dehşete düşüren imgeler…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir