Sarımsak, Elma Sirkesi ve Bal Karışımı

Beslenme, Sağlık Eyl 12, 2022 Yorum Yok

Sarımsak, Elma Sirkesi ve Bal Karışımı

Elma sirkesi tek başına kullanıldığında sayısız faydası bulunmaktadır. Elma sirkesi, sarımsak ve bal bu üçünün karışımı birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Astıma , yüksek tansiyona, soğuk algınlığına halsizliğe ve en önemlisi de kansere bile olumlu manada etkisi bulunmaktadır.

Bu mucize olarak bilinen üçlü karışım bilinen bilinmeyen birçok hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Önerilenler üzerine aç karnına tüketilmesi gerekir. Bu üçlü karışımı günde 1 defa aç karnına 2 hafta devamlı olarak tüketildiğinde yüksek tansiyona hatta ve hatta kolesterole bile faydası vardır. Devamlı olarak bu karışımı kullanıldığında vücudun direnç oranını arttırarak bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Kış aylarında bağışıklık sisteminizin iyi olması durumunda hastalıklardan da korunma olasılığınız oldukça artacaktır.

Sarımsak, Elma Sirkesi ve Bal Karışımının Hazırlanışı

Malzemeler

-1 çay bardağına yakın elma sirkesini bardağa dökün

-10 diş sarımsağı alın

-1 çay bardağı süzme balı hazırlayın (organik olacak)

Karışımın Hazırlanışı

Bir blender yardımıyla içerine elma sirkesini, sarımsağı, süzme balını aktaralım. 1 veya 1 buçuk dakika kadar blender da doğrayalım. Doğrama işlemi bittikten sonra kıvamı kapaklı bir cam kavanoza aktaralım. Kapağını kapatıp buzdolabında bekletelim. Bu kürü 5gün içerisinde belirli aralıklarla tüketilmesi gerekmektedir. Tüketilmediği takdirde bu karışımın bozulma gibi riski olduğundan 5. Günün sonunda bitmesi gerekmektedir. Bu kürü tüketirken belirli bir öğün sırası yoktur. İsteğe göre ister sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı tüketilebilir, isterseniz de suyun içerisine ekleyerek de kullanabilirsiniz. En önemlisi de bu karışımın sabahları aç karnına olarak tüketilmesidir.

Sarımsak, Elma Sirkesi ve Bal Karışımı Nelere İyi Gelir

-Öncelikle bu karışımın yararını görmek istiyorsanız sabahları aç karnına tüketmeniz gerekmektedir. Tansiyonu yüksek olan hastalarda 2 hafta düzenli kullanılarak kötü kolesterol değerinin düşürülmesine iyi gelir.

– Elma sirkesi, bal ve sarımsak hemen hemen her evde bulunduğundan dolayı kolaylıkla hazırlanabilmektedir.

– Bu karışımın yani etkilerine rastlanamaması periyodik diyetlerle sıklıkla oluştuğu içindir. Bir uzman hekiminde onayını aldıktan sonra rahatlıkla kullanılabilir bir karışımdır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir