RTÜK’ten yayın ilkelerini ihlal eden bazı TV kanallarına ceza geldi

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 06, 2023 Yorum Yok

RTÜK, aile pahalarını zedeleyici yayın yapan Kızılcık Şerbeti ve Yalı Çapkını’na ceza vermişti. Radyo ve Televizyon Üst Şurası’ndan (RTÜK), yayın prensiplerini ihlal ettiği gerekçesiyle FOX TV, Flash Haber, Kamu TV ve Tele1 kanallarına da idari Nakit cezası geldi.

Radyo ve Televizyon Üst Konseyi, kimi televizyon kanallarına cezai yaptırım uyguladı. Haftalık olağan toplantısında izleme belgelerini ele Meydan RTÜK, FOX TV’de anne Haber Bülteni sunucusunun “yayında basın mensubu kimliğini bir kenara bırakıp adeta bir muhalefet siyasi parti temsilcisi üzere hal takınarak” yayıncılık unsurlarını ihlal etmesi, RTÜK tarafından kanala idari Nakit cezası uygulanmasına Sebep oldu.

RTÜKten kimi TV kanallarına cezai süreç uygulandı

YAYINCILIK PRENSİPLERİNİ İHLAL ETTİKLERİ TESPİT EDİLDİ

Flash Haber, hakkında yakalama kararı bulunan bir konuğun, “Hükümetin zelzele bölgesindeki insanları yalnızlığa terk ettiği ve yıkıntılardan insanları çıkarmayarak yıkıntı kaldırma çalışmalarına başladığı” formundaki temelsiz argümanlarla yayıncılık prensiplerini ihlal ettiği gerekçesiyle idari Nakit cezası verildi. Kamu TV ile Tele1’e ise resmi açıklamalara Karşın gerçek dışı argümanlarla yayın yaptıkları gerekçesiyle idari Nakit cezası yaptırımı uygulandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Aslı Enver’den trafik pozu! Barizleşen karnı dikkatlerden kaçmadı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir