Poşe yumurta nasıl pişirilir? İşte poşe yumurta pişirme teknikleri

Beslenme Nis 26, 2023 Yorum Yok

Poşe yumurta Özel kahvaltıların vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Poşe yumurtanın içinin akışkan dışının Misli bir katmana bürünmesi öteki yumurta çeşitlerinden ayıran en Aka özelliğidir. Artık size hayli lezzetli olan Poşe yumurta imalinin püf noktalarını vereceğiz.

Oldukça hisli biçimde pişirilen poşe yumurta, nihayet vakitlerin en tanınan yumurta pişirme yollarından biri oluyor. İsimi farklı anılsa da Türk mutfağında çılbır olarak anılıyor.  Ama şimdilerde ise spor yapanların ve sağlıklı beslenmek için harekete geçenlerin gözdesi. Yağsız bir biçimde suyun içinde pişirilen poşe yumurta, içinin pişmemesi nedeniyle epey hisli oluyor.

Poşe yumurta

Görüntüsünün nihayet derece gösterişli olması nedeniyle sandviçlerin ya da Türlü yemeklerin üzerine süs olarak dokunuşta da bulunuyor. Kabuksuz bir formda pişirilen poşe yumurtanın kıvamında pişirmek ise epeyce sıkıntı. Bizde sizler için poşe yumurtanın püf noktalarını vereceğiz.

POŞE YUMURTA NASIL PİŞİRİLİR

Poşe yumurta pişirmenin en Kıymetli tekniklerinden birisi su hazırlandıktan sonra yumurtayı Evvel Ufak bir kaseye kırılmasıdır.

Daha sonra su hafif kaynama belirtisi gösterdiğinde bir kaşıkla suya dairesel hareketler çizip Ufak bir girdap oluşturulmalı.

Kaseye kırdığınız yumurtayı oluşturduğunuz girdabın içine bırakmak.

poşe yumurta

Poşe yumurtayı suyun içinden almak için  delikli kaşık yahut kevgir kullanmayı ihmal etmeyin.

Poşe yumurtanın pişmesini suyun içinden almak için muhakkak bir Vakit yoktur. Yalnızca deneyimle alakalıdır.

Fakat poşe yumurtanın  sarısı tam manasıyla akışkan ve beyazı yumuşak bir formda istiyorsanız 3 dakika; biraz daha Misli istiyorsanız bu mühlet 4 dakika olarak kâfi olacaktır.

Afiyet olsun…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir