Parkinson hastası olan Michael J. Fox: Parkinson olursanız ölürsünüz!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 01, 2023 Yorum Yok

Geleceğe Dönüş (Back To The Future) sinemasının yıldızı Michael J. Fox, 29 yaşında yakalandığı Parkinson hastalığıyla çaba ediyor. Hastalık sürecinin git gide zorlaştığını söyleyen Fox, “80 yaşını göremem” dedi.

Geçtiğimiz aylarda Christopher Lloyd ile bir ortaya gelen Geleceğe Dönüş’ün yıldızı Michael J. Fox, 29 yaşında yakalandığı Parkinson hastalığından ve sıhhat durumundan bahsetti. Beyin hücrelerini ele geçiren ve vakitle kişinin devinim kabiliyetini kısıtlayan Parkinson’la uğraş eden Fox, hastalığın ilerlediğini ve gitgide zorlaştığını belirtti. 80 yaşını görebileceğini düşünmeyen Ünlü aktör, “Parkinson’dan ölmezsiniz, Parkinson ile ölürsünüz” dedi.

michael j. fox hastalık sürecini anlattı

VÜCUDUNUN BİR KISMINI KIRIP YÜRÜYOR!

CBS Sunday Morning programında Jane Pauley’e konuşan Fox, omurgasındaki düzgün huylu bir tümörün çıkarılması için ameliyat olduğunu, lakin prosedürün yürüyüşünü berbat bir hale getirdiğini ve bu nedenle kolu, dirseği, yüzü ve eli iç olmak üzere bedeninin öbür kısımlarını kırmaya başladığını aktardı. Düşmenin “Parkinson’la yaşamanın en Aka katili olduğunu” söyleyen Fox, zatürre ile de çaba ettiğini Anlatım etti.

Ardından Fox, “Parkinson’dan ölmezsiniz, Parkinson ile ölürsünüz” diyerek “80 olmayacağım” kelamlarını kullandı.

Ünlü aktör, Sundance Sinema Şenliği’nde 29 yaşından beri bu Parkinson ile yaşama uğraşı nedeniyle ‘Geleceğe Dönüş’ sinemasıyla elde ettiği şöhretin hiçbir manasının olmadığını lisana getirmişti.

michael j. fox

“BUNUN OLMAMASI GEREKİYORDU”

Ünlü isim “Doktorlar Parkinson olduğumu söyleyince, ‘Kiminle konuştuğunuzu biliyorsunuz değil mi?’ demiştim. ‘Hollywood’un Prensi’ydim. Bunun olmaması gerekiyordu. Hayatın taş ve tuğladan ibaret olduğunu sanıyorsun fakat o denli değil. Kağıttan ve tüyden yapılmış” halinde konuşmuş, yaptığı bütün bu açıklamaların yanı Dizi Fox, tedavi sürecinde psikolojisinin de bozulduğunu ve dopamin haplarına yüklendiğini belirtmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Cenk Tosun’dan derbi sonrası paylaşımı! “Bu gece böyleyiz”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir