Osman Müftüoğlu’ndan dikkat çeken açıklama! Türk Kızılay’ın kan stokları alarm veriyor!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 10, 2023 Yorum Yok

Türk Kızılay’ı genel Lideri Ekrem Kınık, “50 bin taban stok düzeyinin altına düşüldüğünde ‘alarm’ veriyoruz.” açıklaması üzerine Osman Müftüoğlu köşe yazısında kan ve kan eseri stoğu ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu Hürriyet’de ele aldığı köşe yazısında Kızılay’ın kan stokları ile ilgili ihtarlarda bulundu. “Şu yahut bu nedenle nihayet yıllarda en Fazla gündemde olan Kıymetli Ulusal kurumlarımızdan biri” kelamlarıyla başladığı yazıda, Kızılay’ın “Acil kan bağışı yapma yönündeki” duyurusunun Fazla Kıymetli olduğuna değindi. Müftüoğlu, “Kan bağışı yoluyla kan ve kan eserleri temin edip depolamak ve Ulusal kan ve kan eserleri stoklarımızı kabul edilebilir makul seviyede tutmak ise bu kurumun bana nazaran bir numaralı misyon ve maksadı.” dedi.

Kızılay Kan bağışı

KAN VE KAN ESERİ STOKU ULUSAL BİR MESELEDİR

Kızılay’ın bu davetini şöyle anlatan Müftüoğlu, “Bilelim ki kan ve kan eserleri tedarikinde acil bir durumda (savaş dahil) yaşayacağımız rastgele bir eksiklik yalnızca bir sıhhat sıkıntısı, yalnızca bir toplumsal sorun olmaktan Fazla daha öte, adeta bir Ulusal güvenlik, hatta bir beka sorunu üzeredir. Şu yahut bu nedenle Kızılay’a gönül koyup (hatta kızıp, darılıp) kan bağışı vazifemizi aksatmamamız lazım. Net ve Aleni olarak Anlatım edeyim: Ben en kısa vakitte bir Kızılay şubesine gidip kan bağışı misyonumu yerine getireceğim.” dedi.

Osman Müftüoğlu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Aydilge o iletiye bu türlü yanıt verdi! “O benim eşim”​

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir