Oscar’lı Slumdog MillIonaire’in yazarı Vikas Swarup Rami Kütüphanesi’ne geliyor!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 24, 2023 Yorum Yok

“Slumdog Millionaire” sinemasının ilham kaynağı olan “Q and A” kitabının müellifi dünyaca Ünlü muharrir Vikas Swarup, Avrupa’nın da sayılı kütüphanelerinden biri olarak hizmete açılan Rami Kütüphanesi’nde Türk hayranlarıyla bir ortaya gelmeye hazırlanıyor.

Türkiye’de “Milyoner” ismiyle ak perdede izleyenlerle buluşan 2009 yapımı “Slumdog Millionaire” isimli sinema, dünya sinemasının kült yapıtları ortasına ismini yazdırıyor. Gecekondu mahallesinde yaşayan yoksul Jamal’ın bilgi yarışında Aka ikramiyeyi kazanma hikayesini izleyenlerle buluşturan sinema, 8 kısımda Oscar’a Namzet gösterilerek 7’den 70’e herkesi tesiri altına almayı başardı. 

Slumdog Millionaire

Hint sinemasının en Değerli üretimlerinden biri olan sinema, Boeke Mükafatı sahibi ve Commonwealth Muharrirleri Mükafatı adayı Vikas Swarup’ın “Q and A” isimli kitabından sinemaya uyarlandı. 

Slumdog Millionaire sineması oyuncuları

Geçmişte Hindistan’ın Dışişleri Bakanlığı Müsteşarlığı vazifesinde bulunan ve Hindistan’ın da en Fazla tanınan isimlerinden biri olan Swarup, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın davetlisi olarak İstanbul’un en büyük, Avrupa’nın da sayılı kütüphanelerinden biri olarak hizmete açılan Rami Kütüphanesi’ne geliyor.

Vikas Swarup

“Kim Bir Milyar Kazanmak İster” ve “Altı Şüpheli” isimleriyle daha Evvel Türkiye’de iki kitabı yayımlanan Ünlü muharrir, 26 Nisan günü, saat 14.00’de düzenlenecek olan “Uzakları Yakın Etmek” başlıklı imza ve söyleşi etkinliğinde sevenleriyle bir ortaya gelecek. Yeni Delhi Büyükelçimiz Fırat Sunel eşlik edeceği söyleşide Türkiye ve Hindistan ortasında yazın üzerinden kurulan dostluk köprüsü okuyuculara aktarılacak.

Fırat Sunel

Ünlü muharrir, aktifliğin nihayet kısmında okurları için kitaplarını imzalayacak.

Vikas Swarup

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Murat Yıldırım’dan kızı Miray ile bayram paylaşımı! Öpmelere doyamadı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir