Onur Şener cinayetinde yeni gelişme! Acılı annenin feryadı yürekleri sızlattı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 26, 2023 Yorum Yok

Ankara’da bir cümbüş yerinde istekte bulundukları parçayı bilmediği gerekçesiyle tartıştıkları müzisyen Haysiyet Şener’i döverek öldüren 5 şahıs geçtiğimiz gün mahkemede Yargıç karşısına çıktı. 2 Ekim tarihinde gerçekleşen fecî olayın akabinde canice katledilen müzikçi Şener’in Ebeveyn ve babasının mahkemedeki feryadı yürekleri parçaladı.

Ankara’da Çankaya ilçesinin Çayyolu semtindeki bir cümbüş yerinde sahne Meydan müzisyen Onur Şener, istekte bulunan müziğin kelamların bilmediği için üç şahıs tarafından akına uğramıştı. Birinci olarak kelamlı başlayan tartışmanın büyümesiyle 3 şahıs ellerindeki cam şişelerle Şener’i darp etti. Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine gelen polis grupları arbedeyi ayırmayı başarsa da boğazına cam modülleri giren müzisyen, bütün müdahalelere Karşın kurtarılamadı. 

Onur Şener

“ONUR ŞENER BANA KÜFÜR ETTİ”

Yaşanan fecî olayın ardından tutuklu sanıklar İlker Karakuş, Ali Gündüz ve Semih Soyalp ile tutuksuz sanıklar Gözde Gündüz, Jale Erberk ve avukatları Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya katıldı. Savunmasını yapan İlker Karakaş, şu tabirleri kullandı:

“İçeride sevdiğim bir müzik çalıyordu, kelamları yoktu ben de karaoke yapıldığını düşünerek sahneye gittim. Haysiyet Şener bana müzik söylemeyeceksen diyerek küfür etti. Ben de sahneden inerek arkadaşlarımın yanına gittim. Bu sırada şef garsona durumu anlattık. Garson bizden özür dileyerek dışarıda devam edebileceğimiz söyledi”

Dışarı çıktıktan Çabucak sonra Şener’in artlarından geldiğini lisana getiren Karakaş “Bize bağırmaya başladı. Şener’in psikolojisinin bozuk olduğunu anladım ve Irak durdum. Dışarı çıktı üzerime saldırmaya devam etti. Onu durdurmam gerekiyordu, ben de elimdeki bardağı Şener’e fırlattım. Kırık bardakla vurmadım” ifadelerini kullandı.

“ONUR ŞENER EŞİMİ İTEKLEDİ”

Korkunç olayın yaşandığı yere Daimi gittiklerini lisana getiren Ali Gündüz ise, savunmasında şu sözlere yer verdi:

“Onur Şener eşimi itekledi bu sırada İlker ortaya girdi. Ya psikolojisi bozuktu ya da unsur teshiri altındaydı. İlker’e yumruk salladı, İlker de bira bardağını attı. Şener de tutup beni yere fırlattı. Çehre üstü düştüm omzum kırıldı ve yerdeki kırık cam bardakları elimi kesti. Ben yerdeyken arbede devam ediyordu. Kim kime vurdu ayrım etmedim. Bir müddet sonra ambulans geldi. Gazi Hastanesi’ne gittik. Ameliyat oldum. Onur’un öldüğünü orada öğrendim. Ben 11 yıllık devlet memuruyum, alkollü yerlerde kimseyle tartışmam. Olaya iç olmadım. Tahliyemi talep ediyorum”

Onur Şener davasında yeni gelişme

Şener’in Gözde Gündüz ve Jale Erberk‘e ‘Siz susun varoşlar’ dediğini duyduğunu sav eden Semih Soyalp ise Karakaş’ın da elindeki bardakla Şener’e arttan vurduğunu gördüğünü lisana getirdi. 

Onur Şener davasında gelişme

İfadelerin akabinde mahkemede konuşan Haysiyet Şener’in annesi Leyla Şener, sanıklara Öfke kustu. Acılı anne “Oğlumu benden kopartan bu canilere ‘insan’ diyemiyorum. O kadar temiz anlatıyorlar ki Tüm aileyi kırdınız, mutsuz ettiniz. Oğlum sevgi doluydu” halinde konuşurken baba Erhan Şener ise “Çocuğumu benden aldılar. Hakkımı helal etmiyorum” sözlerini kullandı.

Onur Şenerin annesi mahkemede konuştu

DAHA önce NELER OLDU?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma evvelki gün tamamlandı. Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede yer Meydan İsimli Tıp Kurumu raporuna nazaran Birlikte devinim ettikleri ve hiçbir merhamet duygusu barındırmadan bardak kırığıyla hareketi gerçekleştirdikleri belirtilen İlker Karakaş, Ali Gündüz, Semih Soyalp, Jale E. ve Beğenilen G. hakkında ‘canavarca hisle taammüden öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istendi. Şayet iddianame kabul edilirse 5 şüpheli Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Yargıç karşısına çıkacak. 

Öldürülen müzisyen hakkında süregelen davada yeni gelişme

SANAT DÜNYASI Yasa BOĞULDU!

İki çocuk babası Şener’in katledilmesine sessiz kalmayan meslektaşları toplumsal medya hesaplarından paylaşımda bulunarak Başkaldırı etti. Soner Arıcı, Demet Sağıroğlu, Gülben Ergen, Haluk Levent, Aydilge ve Mert Fırat gibi Ünlü isimler paylaşımlarıyla reaksiyonlarını ortaya koydu.

Onur Şener öldürüldü

Twitter hesabından takipçilerine seslenen Gülben Ergen “İstedikleri müzik söylenmedi diye gencecik bir müzisyen arkadaşımız öldürüldü. İki çocuk babası Haysiyet Şener’in acısını yüreğimin en derinlerinde hissediyor ve lanetliyorum ona kıyan zihniyeti!” paylaşımıyla acısını Anlatım etti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Regaip Kandilinin ehemmiyeti nedir? İlahiyatçı Muharrir Adnan Şensoy açıklıyor

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir