Nilay Keçeci’den ‘Renkli beslen vücudun pasını at’ detoksu!

Beslenme, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 02, 2023 Yorum Yok

Soğuk havalardan bahar aylarına geçişle Bir arada bedende güç eksikliği görülebiliyor. Yanlışsız besin kaynaklarının seçilmemesi, kâfi oranda besin alınmaması, vitamin ve mineral eksikliklerinin olması üzere birçok neden sizi bu periyotta yorgun hissettirebiliyor. Pekala daha yeterli hissetmek ve bedendeki bu pası atmak için ne yapmalı?Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı bahar aylarında renkli beslenmenin ehemmiyetini anlatıyor.

Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı, bahar mevsimine girdiğimiz şu günlerde daha sağlıklı beslenmenin ve fit olmanın inceliklerini anlattı. Keçeci, “Hareketsiz hayat, sıhhatsiz beslenme bedende oksidasyonu arttırır. Oksidasyon, hücrelerde biyokimyasal paslanmayı Anlatım eder. Bu Cin bir paslanmanın panzehri ise antioksidan kaynaklarını bedende arttırmaktır. Aslında doğal bütün zerzevat ve meyveler ve sağlıklı yağlar antioksidan kaynağıdır. Lakin her renk başka Cin antioksidan içerdiği için bütün kaynakları alabilmek ismine renkli beslenmek kıymetlidir. Karpuz, kiraz, böğürtlen, domates, havuç, bal kabağı, çilek, üzüm, nar, yeşil çay, ıspanak her biri farklı renkte, farklı vitamin ve mineral kaynaklarını içeren kuvvetli antioksidanlardır.” açıklamasında bulundu. İşte Ünlü diyetisyenin ‘Renkli beslen bedenin pasını at’ ile ilgili dikkat çektiği ayrıntılar:

Nilay Keçeci

RENKLİ SMOOTHIE İLE GÜÇ KAZAN

Farklı vitamin ve mineral kaynaklarını bedene kazandırmak için renkli beslenmek gerek; Ancak her besini başka ayrı tüketmek size güç gelecekse sağlıklı smoothie tanımları ile birçok besini Biricik seferde çarçabuk tüketebilirsiniz. besin kaynakları açısından renkli olan smoothie tarifler bedeninizdeki pası atmanıza Yardımcı olacak ve size güç verecek. Muz, elma, marul, kereviz sapı, brokoli, biraz limon ve sütü blend ederek hem sağlıklı hem de güç deposu bir smoothie yapabilirsiniz. Tatlı eksikliği hissini de yok etme konusunda bu smoothie hayli takviye olacaktır.

ÖDEMİ ATMAK İÇİN KIRMIZI ALARM!

Bahar aylarına girdiğimiz bu devirde bedende ödem sorunu de epey sık görülebilir. Ödem atmak ve bedeni hafifletmek için Kırmızı besin güçlerinden yararlanabilirsiniz. Bedendeki ödemi atmak için 2 domates, 2 koz içi, biraz maydanoz ve kekiği blend edip sabah aç karnına tüketebilirsiniz. Tekrar yatmadan Evvel bir dilim karpuzun suyunu içebilirsiniz. Bir Uzaklık öğünde bir avuç kiraz yiyebilirsiniz. Günde 10-12 çileği tüketebilir ya da salataların içine Kırmızı kapya biber ekleyebilirsiniz. Bu tarifler bedeninizdeki ödemi atmanıza Yardımcı olacaktır.

Nilay Keçeci ile

BAHAR DETOKSU İLE TOKSİNLERDEN ARIN

Vücudu ziyanlı hususlardan ve toksinlerden arındırmak için bahar detoksu yapabilirsiniz. Detokslar hakikat bir biçimde uygulandığında kilo Eda konusunda da epeyce yararlıdır. kuvvetli bir bağışıklık sistemi, güzel bir sirkülasyon ve sindirim sistemi üzere bütün sistemlerden toksinleri atmak için detokslar Yardımcı olabilir. Detokslarda vazgeçemeyeceğimiz en Değerli besin ananastır. Tıpkı vakitte Değerli bir antoksidan olan ananas yağ yakmak için de hoş bir tercihtir. 12 adet çilek, 2 dilim ananas, yarım muz ve 2 dilim ak peyniri bir kase içine Ufak küçük doğrayarak tüketebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir