saglikdunyam.net | Sağlıklı Yaşam Detayları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Nebahat Çehre’den yıllar sonra gelen itiraf! “O yarışmaya katılmam yanlıştı”

Nebahat Çehre’den yıllar sonra gelen itiraf! “O yarışmaya katılmam yanlıştı”

admin admin -
26 0

Geçtiğimiz akşam bir televizyon programına katılan ehil oyuncu “Nebahat Çehre” yıllar sonra bir itirafta bulundu. 15 yaşındayken katıldığı Karşılaşma için pişmanlığını lisana getiren Çehre, eski eşi Yılmaz Güney ile ilgili itiraflar da bulundu. İşte o itiraflar…

Müzisyen “Norm Ender”, Yemek danışmanı “Sedef İybar” ve mili karateci “Ali Sofuoğlu”nun katıldığı televizyon programında ehil oyuncu “Nebahat Çehre” de konuk olarak yer aldı. Programın birinci başlarında şöhret seyahatinden bahseden Nebahat Çehre’den yıllar sonra İçten itiraflar geldi. Birçok sinema ve dizide yer Meydan ve yer aldığı Aşk-ı Memnu dizisindeki Firdevs Yöreoğlu karakteriyle de hafızalara kazınan ehil oyuncu 15 yaşında katıldığı Karşılaşma için yaşadığı pişmanlıktan bahsederken eski eşi Yılmaz Güney ile ilgili açıklamalar da yaptı.

Nebahat Sima ve Fatih Altaylı

“O MÜSABAKAYA KATILMAM…”

Yıllara Saha okuyan hoşluğuyla bilinen ehil oyuncu 1960 yılında 15 yaşındayken katıldığı hoşluk yarışında Türkiye Hoşu seçilmişti. Katıldığı bu yarışla ilgili yıllar sonra “15 yaşındaydım, benden iki ıslak Aka bir arkadaşım katılacaktı müracaat için birlikte gittik. Orada ‘siz de katılın’ dediler. Annem de hoşlara Fazla meraklıydı. Anneme sordum, ‘çok ufaksın fakat istiyorsan seçmelere gir’ dedi. Bilinçsizlikti, bence Fazla yanlıştı. Hoşluk kavramını bilmiyordum, çocuk sayılırdım yani.” itirafında bulunan Sima müsabakaya katıldığı için pişmanlık duyduğundan bahsetti.

Nebahat Sima hoşluk yarışması

BEYAZPERDE SERÜVENİ’Nİ ANLATTI!

Şöhret seyahatinden da kısaca bahseden Nebahat Sima “İki sene boyunca sinema tekliflerini kabul etmedim. Taksim Sarayı’nda bir mimarın yanında sekreterlik yaptım, akabinde da Çocuk Tiyatrosu’na başladım. Dostlar ortasından bir menajer çıktı. ‘Neden sinemaya başlamıyorsun?’ dedi. Bir sinemaya başladım şımarık bir salon kızını oynuyordum, rolü yarıda bıraktım. Bilinçsiz bir oyuncu ne yaparsa, ‘ben Güçlü şımarık bir çocuğu değilim’ dedim, özleştirmiştim kendimi. Sonra bir avukatlık rolü çıktı. Üvey babam da avukattı. ‘Kanun Kanundur’ sinemasıyla sinemaya başladım. 127 sinemada rol aldım.” dedi.

Nebahat Çehre

“YILMAZ’I BEN AYARLADIM!”

Eski eşi Yılmaz Güney için gülerek “Yılmaz’ı ben ayarladım” diyen ehil oyuncu “Çok yakışıklık bir adamdı. Sinemadaki karakteriyle alakası yok. Disiplin, oyunculuk ve hayata nazar açısından bana Fazla katkısı oldu. Harikulade disiplinliydi, bende o kadar yer etti ki setlere ben disipline koymak istiyorum, antipatik oluyorum. (Gülüyor) Yılmaz Fazla ince ruhlu bir insandı. Meskene bir gün çiçeksiz konuta gelmemiştir. dahil dünyası diğer, dışa vuruşu apayrı oluyordu.” ifadelerini kullanarak yıllar sonra Özel hayatıyla ilgili İçten itiraflarda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Gönül Dağı dizisine izleyiciyi Aksi köşe yaptıran transfer!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir