Milletvekili Serkan Bayram’ın hayat hikayesini konu alan film vizyona giriyor: Buğday Tanesi

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 10, 2023 Yorum Yok

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın hayata tutunma uğraşı duygulandırdı. ak perdeye taşınarak Türkiye’de bir prensip imza atılan Buğday Tanesi sineması bugün vizyona giriyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Atatürk Kültür Merkezi’nde galası yapılacak sinemaya ait Bayram, “Herkese ümit ve uğraş azmi vermesini istiyorum” tabirlerini kullandı.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın, şimdi bebekken buğday tarlasında çıkan yangından Dolayı bedeninde kalıcı yanıkların oluşması ve ellerini kaybetmesi onu güçlü bir hayat imtihanına soktu. Beyaz Parti’nin engelli İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın hayat kıssasını bahis Meydan Buğday Tanesi sineması bugün vizyona giriyor. 

Başrolünde Kutsi’nin yer aldığı sinemanın geliri ile İstanbul’da bir manisiz Ömür merkezi kurulması amaçlanıyor.

Serkan Bayram’ın danışmanlığında Volkan Kapkın tarafından senaryosu kaleme alınan sinemanın yapımcılığını ise Pro-In Production imzası taşıyor. Sinemanın oyuncu takımında Kutsi’nin yanı Dizi Erkan Bektaş, Yeliz Akkaya ve Deniz Arna rol alıyor. Sinemanın müzikleri ise Yıldıray Gürgen’e ilişkin.

Buğday Tanesi

‘BUĞDAY TANESİ’ 6 FARKLI ÜLKEDE DAHA GÖSTERİME GİRECEK

Çekimleri İstanbul’da ve Ankara’da gerçekleştirilen sinema, Türkiye’nin yanı Dizi 6 farklı ülkede daha izleyici ile buluşacak.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ BİZE SESSİZ İHTİLALİ YAŞATTI’

Bu sinemayla rol model olmayı amaçladıklarını kaydeden Bayram, “İçeriğinde Cumhurbaşkanımızın yaklaşık yirmi sene boyunca engellilerle yakından ilgilenerek gerçekleştirdiği sessiz ihtilali de aktardık. Bu sinema ayrıyeten Türk siyasi tarihinde, Türk sinema tarihinde de bir prensip imza atacak. En az 10 milyon gişe geliri elde edeceğimize inanıyorum. İnsan odaklı bu sinema, dört duvar ortasında kalacakken, hayata tutunmuş, gayret vermiş Serkan gibilerin, topluma nasıl yararlı olunabileceğini gösteren bir ümit sineması. Bu sinema sayesinde bir engelli kardeşimiz dahi, hayata tutunma azmini gösterirse sinema hedefine ulaşmış olacak” sözlerini kullandı.

Buğday Tanesi 2 Aralıkta sinemalarda

ENGELLİLER SİNEMADA KENDİLERİNDEN SAHNELER BULACAK’

“Buğday Tanesi” sinemasında, engellilerin kendilerinden sahneler bulacaklarının altını çizen Bayram, “Mesela 2 gün Evvel bir Ebeveyn aradı. Engelli çocuğuyla birlikte fragmanı izlemiş ve benim konuşmalarımdan etkilenmiş. ‘Allah razı olsun, ümit oldunuz. Çocuğumun gözünde ışıltılar parladı.’ dedi. Yani çocuğu Mesut bakıyor. Engelli olmayanlar da şöyle düşünsün, bu insan bu haliyle bunları başarmış. Bendeki bu tembellik niçin, benim neyim eksik, ben niçin yapmayayım? Yani onu da özendiriyor, teşvik ediyor.” sözünü kullandı.

Serkan Bayram, yaklaşık 10 milyon engellinin yaşadığı Türkiye’de, aileleriyle yaklaşık 40 milyon kişinin engellilikten direkt, öteki kısmın ise dolaylı olarak etkilendiğini kaydederek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Duygusal, uğraş ruhunu veren, yüzde Çehre organik ve Özgün bir sinema. Hedeflerim, engelli kardeşim yalnızca engelliliğinden Dolayı geride kalmasın. Ben bunun acısını yaşadım. İçimde fırtınalar koptu. 15-20 yaşıma kadar ellerim cebimde dolaşıyordum. Çocukluk fotoğraflarımda daima halim bu. Bu ne kadar Üzüntü bir tablo. Mahalle baskısından yoruldum. En nihayet buraya ‘Sorma’ yazayım dedim ve bununla baş edemeyince ‘Yurt dışına gideyim, en azından lisan bilmiyorum ne dediklerini anlamam’ diye düşündüm. Onda da vizemi reddettiler. En sonunda ‘Bütün Türkiye öğrensin bir kere, bir daha sormasın.’ dedim. istikbal gayelerimiz engellilerimizin engelliliğinden Dolayı geride kalmaması. Engelli valimiz, büyükelçimiz, rektörümüz, başhekimimiz hepsinin olması temennimiz. Buğday Tanesi bir tanesi, milyonların sesi milyonların kıssası.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir