Mehmet Suavi Saygan yardım için Hatay’a gitti! Kızılay’ın çalışmalarını anlattı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 10, 2023 Yorum Yok

Türkiye’nin 10 vilayetinde yaşanan sarsıcı sarsıntıların akabinde yardım çalışmalarına devam eden Kızılay, Ahbap üzere yardım kuruluşlarına Ünlü isimlerden takviyeler gelmeye devam ediyor. Bu takviye veren isimlerden biri de Mehmet Suavi Saygan oldu.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Şu anne kadar açıklanan rakamlarla 18 bin 342 kişini hayatını kaybettiği,74 bin 242 kişinin ise yaralandığı merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki sarsıntılardan sonra yardım kuruluşları depremzedelere ve kurtarma gruplarına takviyelerini vermeye devam ediyor. Yardım kuruluşlarının yanında birçok vatandaş ve Ünlü İsim de maddi manevi bütün dayanaklarını göstererek yaraları sarmaya çalışıyor. Şarkıcı-şarkı yazar Mehmet Suavi Saygan da depremzedelere olan takviyesini göstermek ismine Türk Kızılay‘ını ziyaret ederek orada yapılan çalışmaları anlattığı bir görüntü çekti. Kızılay’ın bu güçlü süreçteki çabasını anlatan Suavi, takımın çalışma prensibini anlattı.

Mehmet Suavi Saygan

HATAY’A GİTTİ, KIZILAY’IN ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Yardım çalışmaları için Hatay‘a giden Suavi, Kızılay‘ı ziyaret ederek yardım çalışmalarını anlattı. O anları toplumsal medya hesabından paylaşan Kızılay, “Yardım çalışmaları için Hatay’a gelen @Suavi_Suavi, Kızılay Mutfağımızı ziyaret ederek çalışmalarımızı anlattı.” sözlerini kullandı.

“EMEKLERİNDEN ÖTÜRÜ KUTLUYORUM”

Saygan “Öncelikle, bütün ülkeye, zelzelede Aka bedel ödeyen herkese, halkımıza sıhhat diliyorum ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hayatını yitirmiş insanlara da rahmet diliyorum. Serinyol’dayım… Kızılay takımını ve burada çalışan grubu ve burada pişen yemekleri dağıtan arkadaşlarımla Yan yanayım. Serinyol’da merkezi bir çalışma yürütüyoruz. Burada Yemek siparişlerine ait sabah, öğlen ve akşam gereksinimlerine ait biz de kendi sayımızı belirtmek üzere gelmiştik. Lakin ardımda gönüllülük temelinde yürütülen, aşçıların örgütlü yapılarından da Pay Meydan herkesin istekli olarak katılmış olduğu Aka bir tertip var… Burada çalışan dostlarımı emeklerinden Dolayı kutluyorum” sözlerine yer vererek çalışmalardan kısaca bahsetti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir