Deprem uyarı sistemi nasıl açılır? IOS deprem uyarısı nasıl açılır? Android deprem uyarısı…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 10, 2023 Yorum Yok

Hemen Çabucak her Lahza zelzele neslinde olan ülkemiz için gelişen teknolojiyle Birlikte zelzelesi evvelden bildiren İkaz sistemi merak konusu oldu. Akıllı telefonlarda zelzele olmadan Evvel sarsıntıya karşı alınabilecek tedbirler ortasında hayati bir değere sahip olan zelzele İkaz sistemi nasıl açılır, zelzele İkaz sistemi nasıl ayarlanır. İşte hayatını kurtaracak o metot ile ilgili bilmeniz gerekenler:

Ülkemizde etkin fay çizgilerinin olması nedeniyle sık sık yaşanan zelzelelere karşı Google tarafından geliştirilen zelzele İkaz sistemi bulunuyor. nihayet gelişmiş teknolojiden faydalanılarak yapılan bu sistem sayesinde insanların hayatta kalma bahtı artıyor. zelzele felaketinde alınabilecek en Kıymetli tedbirler ortasında yer Meydan zelzele İkaz sistemi nasıl kullanılır, zelzele İkaz sistemi android ve İOS telefonlarda nasıl açılır? İşte zelzele İkaz sistemi ile ilgili bilinmesi gerekenler:

ANDROİD VE İOS TELEFONDA zelzele İHTAR SİSTEMİ NASIL AÇILIR?

Dünyanın en Aka taşınabilir zelzele algılama ağını oluşturması için kurulan yeni sistem ile Bir arada zelzele gerçekleşmeden saniyeler Evvel öğrenip zelzeleden kaçmak mümkün. Google’nın gerçekleştirmiş olduğu bu sistem sayesinde hem zelzeleden hem de inançlı bir Meydan bulabilirsiniz. İşte telefonlarda acil durum uyarısı açma için izlenmesi gereken adımlar

Öncelikle taşınabilir zelzele ağını oluşturan bu teknikle Birlikte ikazları alabilmek iç.in telefon ayarlarınızdan kablosuz ilişkiyi yahut taşınabilir datayı açmanız gerekiyor.

Daha sonra ayarlar kısmından Emniyet ve acil durum butonuna tıklayıp ikazlar sekmesine tıklayın.

Deprem İkaz sistemi nasıl açılır?

Emniyet ve acil durum telefonunuzda yoksa Pozisyon sekmesinden Gelişmiş daha sonra zelzele ikazlarına tıklayın.

Emniyet ve acil durum sekmesinde zelzele ikazları yer almıyorsa sağ üstte bulunan büyüteç simgesini zelzele ihtarları yazarak aratabilirsiniz.

IOS zelzele uyarısı nasıl açılır?

Akabinde zelzele ikazlarını açın ve kapatın. 

DİPNOT: Telefonunuzda zelzele ikazlarını açtığınız halde kimi zelzele için İkaz alamamanız mümkün. kimi ise bulunduğunuz pozisyonda olmamanıza Karşın zelzele uyarısı alabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir