Madecassol Krem, Madecassol Merhem nedir? Madecassol Krem Fiyatı

Sağlık Eyl 18, 2022 Yorum Yok

Madecassol Krem, Madecassol Merhem nedir? Madecassol Krem Fiyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız tam aradığınız yerdesiniz. Bu yazımızda son zamanların popüler kremlerinden olan Madecassol Krem hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri vermeye çalışacağız. Bu Krem, oldukça geniş bir kullanım alanı olan ve otoriterler tarafından en iyi yanık ve yara kremleri arasında gösterilen bir ilaçtır. İlaç diyoruz çünkü Madecassol merhem reçete ile satışı olan bir kremdir. Reçete ile satılmasına karşın hemen hemen tüm cilt sorunlarına çözüm sunması ve cilt bakım ürünü olarak da kullanılabilmesi nedeniyle geniş kitleler tarafından tercih edilmektedir.

Cilt bakım ürünü olarak ben buradayım diyen birçok ” marka ” diye tabir edilen üründen daha etkili olan Krem, cildi arındıran, cildi yenileyen, yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandıran ve cilt üzerindeki izlerin giderilmesine yardımcı olan, kullanıcılar arasında sıklıkla önerilen en iyi ürünlerden birisidir. Düzenli kullanımda sivilce izlerini gideren, ciltte lekelenmeleri önleyen Madecassol merhem yan etkileri göz önüne alındığında yaşlılarda ve çocuklarda sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca aynı sebeplerden ötürü hamile ve emziren anneler tarafından da çok sık tercih edilmektedir.

Krem içeriğinde zararlı kimyasal bulundurmadığından günlük kullanıma uygun bir üründür. Madecassol Merhem ciltteki kuruluğu gidererek çatlakları onarır ve cildin nemli kalmasını sağlar. Şimdi sizlere Madecassol Merhem nedir? Madecassol Krem Fiyatı ne kadar? Krem faydaları ve merhem içeriği hakkında bilmeniz gereken bilgileri ayrıntılarıyla vereceğiz.

Madecassol Krem Nedir ?

Madecassol merhem nedir? Merhem hücre yenileyici özelliğiyle cilt lekelerini, sivilce izlerini gidermeye yardımcı olan ayrıca cildinizi yenileyerek daha parlak ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlayan asıl hedefi yaralar olan bir kremdir. Sivilce izlerinden vücuttaki çatlakların tedavisine kadar geniş bir kullanım alanı olan krem cilt tedavilerinden kullanılan en etkili pomaddır. Kapalı kutu şeklinde satılan beyaz renkteki krem 40 gramlık kutularda satılmaktadır. Madecassol merhem yağlı bir yapıya sahiptir.

Etken maddesi olarak %1 oranında Centella asiatica içermektedir. Bu miktar da 1 gram krem içerisinde 1mg Centella asiatica var demektir. Gücünü Centella asiatica bitkisinden elde edilen merhemin ciltteki yaraları iyileştirici, deri yenileyici, tahriş ve iz giderici etkileri bu bitki özünden gelmektedir. Gotu Kola olarak da bilinen bu Afrika’da yetişen bitki sağlık alanında uzun yıllardır kullanılmaktadır. Cildi onarıcı ve yenileyici etkilerinin yanında iltihap giderici özelliği de bulunmaktadır. Kan akışını da hızlandıran bu etken madde kırışıklık oluşumunu da yavaşlatarak cildin daha genç ve diri görünmesini sağlar.

Daha önce de belirttiğimiz gibi zararlı kimyasal içerik bulundurmayan krem bitkisel özellikleri de göz önünde bulundurulduğunda hepimizin evinde bulundurulması gereken bir kremdir.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar

Madecassol krem ne işe yarar, krem kullanımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Kullanıcı sayısı gün geçtikçe artan ve özellikle kadınlar arasında popülerlik kazanan krem, doku yenileyici etkisi olduğundan doktorlar tarafından cerrahi operasyonlar sonrasında sıklıkla reçete edilmektedir. Kullanım alanlarına bakacak olursak;

 • Ciltteki çatlak ve yırtılmalarda
 • Ciltte oluşan yaralarda
 • Genital bölgede oluşan yaralanmalarda ( traş bıçağı kullanımından neden olacak yaralanmalar gibi )
 • Emzirme döneminde memelerdeki büyüme sebebi ile oluşacak çatlaklarda
 • Erkek çocuklarında sünnet sonrası derideki iyileşmeyi hızlandırma amaçlı
 • Radyo-Epidermitis tedavisinde
 • Cerrahi müdehaleler sonrası derideki iyileştirmeyi hızlandırmada
 • Güneş lekeleri için ve yanık tedavilerinde
 • Uçuk tedavilerinde
 • Dudak çatlaklarının giderilmesinde
 • Ağda sonrası
 • Dövme işlemlerinden sonra tahriş olan ciltte
 • Cilt lekeleri ve sivilce lekelerinin giderilmesinde

Bunların yanında Madecassol krem tırnak sertleştirme amaçlı da kullanılmaktadır. Cilt çatlaklarının giderilmesinde hemen sonuç vermese de düzenli kullanım sonrası çatlakların büyük ölçüde giderildiğine dair kullanıcı bildirimleri bulunmaktadır.

Madecassol Krem Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son derece basit bir kullanıma sahip olan kremin doktor önerisiyle kullanılması tavsiye edilmektedir. Kremi kullanmadan önce şu hususlara dikkat edilmelidir;

 • Kullanmadan önce prospektüsü dikkatlice okunmalı ve içerdiği herhangi bir maddeye karşı hassasiyete sahip olunup olunmadığı kontrol edilmelidir.
 • Merhem kesinlikle göz ile temas ettirilmemelidir. Göz ile temas halinde derhal bol su ile yıkanmalıdır. Herhangi bir istenmeyen etki hissedildiğinde doktora gösterilmelidir.
 • İlacı kullanılmadan önce doktora veya eczacıya danışılmalıdır.
 • Hamilelik döneminde kullanılmasına dair herhangi bir olumsuz bulguya rastlanılmadığından kremi hamileler rahatlıkla kullanabilir.
 • Aşırı dozda ve çok sık kullanılmamalıdır. Böyle durumlarda cildi tahriş edebilir. Aynı bölgeye günlük bir veya 2 kere kullanılması önerilmektedir.

Madecassol Krem Kullanımı, Madecassol Merhem Nasıl Kullanılır?

Son derece basit bir kullanımı olan merhem doktor tavsiyesiyle birlikte günde 1 ve ya 2 kere kullanılabilmektedir. Uygulama olarak kapağı çıkartılarak kapağın arkasındaki sivri uç ile krem koruma başlığı delinir ve ihtiyaç duyulan miktarda kullanılır. Bu arada kullanılan yüzeyin açık yara olmadığına dikkat etmeyi unutmayın. Merhem kullanımından önce cildinizde uygulayacağınız bölgeyi hijyenik kurallara uygun olarak temizleyin. Cilde yararlı olsa da fazlasının zarar vereceğini unutmayarak cildinize az miktarda uygulayın. Ayrıca yağlı bir yapıya sahip olması da fazla kullanımda rahatsızlık yaratabilir. Krem kullanımında emilim sağlanana kadar deriye masajlar eşliğinde uygulamaya devam edin. Miktar olarak fazla kullanımda deride beyazlıklar bırakabilir.

Madecassol merhem kullanımını reçetesiz yapmayı düşünüyorsanız kullanmadan önce mutlaka prospektüsü okuyun. Kullanım amacınız ne olursa olsun en iyi ve kesin sonuçların düzenli kullanım ile alındığını unutmayın.

Madecassol Merhem İle Cilt Terapisi Nasıl Yapılır?

Tek başına da oldukça etkili olan merhemin etkisini arttırmak için başka bir krem ile harmanlayabilirsiniz. Verecek olduğumuz tarif ile düzenli kullanımda çatlaklarınızı, sivilce izlerinizi, cilt lekelerinizi, yanık izlerinizi ve daha nicesini daha hızlı iyileştirebilirsiniz. Yüzünüzün yanı sıra boyun, karın ve göğüs bölgenizde de kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olanlar;

 • Madecassol merhem ( Miktarı kullanım alana göre değişebilir. )
 • Bepanten krem ( Miktarı kullanım alanına göre değişebilir. )
 • 1 Ampul E vitamini

Hazırlanışı ve uygulaması son derece kolay olan kürünüz malzemelerin eşit miktarda karıştırılmasıyla oluşur. Yüz, boyun, karın, göğüs kısaca ihtiyaç duyduğunuz bölgeye masaj yaparak iyice yedirilir. Ortalama 1 saat kadar cildinizde emilim sağlandıktan sonra ılık su ile durulayın. Unutmayın her şeyin fazlası zarar. Normal tedavi sürecinizin yanında haftada bir bu kürü uygulamanız tedavinizde daha kısa sürede iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Madecassol Merhem Yan Etkileri

Etkilerinin yanı sıra az da olsa yan etkileri olan kremin bu etkileri genelde doz aşımı kullanımlarda ve etken maddeye hassasiyeti olan kişiler tarafından kullanıldığında ortaya çıkmaktadır. Nadiren alerjik kontakt dermatit, deride döküntü, kaşıntı, tahriş ve hassasiyet artışına neden olabilir.

Madecassol Merhem Etki Süresi

Söz konusu sağlık olduğunda etkinin yanında etki süresi de kullanıcıların merak ettiği konulardan biridir. Etki süresi cilt yapısına, ciltteki soruna, hedef bölgeye göre değişiklik gösterse de genellikle iki hafta içerisinde olumlu etkilerin gözlemlenmeye başlanması muhtemeldir. Küçük çaplı tahriş, kızarıklık gibi sorunlarda kısa sürede etkisini gösterse de derin yaralar, kilo kaynaklı derin çatlaklar ve sivilce izleri gibi sabredilmesi gereken cilt sorunlarında kullanım süresi 12 haftaya kadar çıkabilir. Önemli olanın uygulama süresinden çok hedeflenen etkinin elde edilmesi olduğunu unutmayın.

Madecassol Merhem Fiyatı, Krem Fiyatı, Pomad Fiyatı

Halk arasında krem olarak bilinen Madecassol, piyasada;

MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad

Madecassol %1 Merhem

olmak üzere 2 çeşit ürün olarak satılmaktadır.

Ürün fiyatı 2022 Şubat ayı itibariyle reçetesiz satışlarda 41 tl olmakle birlikte 41 – 45 tl arasında farklılık gösterebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Madecassol krem, Madecassol merhem ile ilgili kullanıcılar tarafından sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

 • Ücreti devlet tarafından destekleniyor mu ? Reçete ile alırsanız ürün ücreti devlet tarafından karşılanıyor.
 • Dudakta kullanılır mı? Dudak kuruması ve dudakta oluşan çatlakların giderilmesi için kullanılan krem dudağa ince bir tabaka halinde uygulanarak dudağın neminin korunmasını sağlar.
 • Emziren anneler kullanabilir mi? Bebekli anneler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Unutulmaması gereken husus ise ürünün emzirme sonrası kullanılması ve bir sonraki emzirmeden önce bebek sağlığı açısından sorun teşkil etmemesi için kullanılan bölgenin temizlenmesi gerekmektedir.
 • Egzamaya karşı etkili mi? Merhem egzamaya karşı ihtiyac duyulan içeriğe sahip olmadığından egzama tedavilerinde kullanılmaz.
 • Güneş yanığına karşı kullanılabilir mi? Sadece güneş yanıklarında değil normal yanıklarda da kullanılabilen krem güneş yanıklarında da etkileri azaltmak ve oluşan acıyı minimize etmek için kullanılabilir.
 • Gebelikte Madecassol merhem kullanımı nasıl olur? Yan etkisi minimum olan Madecassol merhem hamilelerde ve hamile kalmayı düşünenlerde normal kullanımdan farksız olarak kullanılabilir.
 • Mantar tedavisinde kullanılır mi? Söz konusu genital bölge ve ayaklar olduğunda mutlaka doktor tedavisi altında doktorunuzun tavsiye edeceği ilaçlar kullanılmalıdır.
 • Krem pişiğe iyi gelir mi? Merhemi yetişkinlerde ve bebeklerde pişik tedavisinde kullanabilirsiniz. Kullanacağınız bölgenin diğer bölgelere göre daha hassas olduğunu göz önünde bulundurarak aşırı kullanımdan kaçınınız.
 • Sivilceye neden olur mu? Yağlı bir yapıya sahip olduğu için doz aşımı durumlarında bu tür sorunlarla karşılaşan kullanıcılar olmuştur. Unutmayın her şeyin fazlası zarar. Kaş yaparken göz çıkarmayın.
 • Sedef tedavisinde kullanılabilir mi? Sedef hastalığı başlı başına doktorunuza görünmeniz gereken bir hastalık olduğundan mutlaka tedaviye gidilmesi gereken bir hastalıktır. Doktor tarafından önerilmeden kullanmayınız.
 • Merhem uçuk tedavisinde kullanılır mı? Dudaklarda meydana gelen uçukların yok edilmesinde kullanılabilir.
 • Madecassol krem yüze sürülür mü? Yüze sürülmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.
 • Krem göz çevresinde kullanılır mı? Merhem göz çevresi ve göz altına ince bir tabaka halinde uygulanabilir. Uygulama sırasında gözünüze kaçmamasına dikkat ediniz.
 • Merhem Fiyatı Ne Kadar? Fiyatı şubat 2022 itibariyle 41 Türk Lirası’dir.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir