Kusma ve Bulantı İçin Evde Hazırlanacak Ev İlaçları

Sağlık Eyl 08, 2022 Yorum Yok

Kusma ve bulantı birbirini takip eden bir rahatsızlıktır ve çoğu insanın başına hayatında bir kere de olsa gelmiştir. Genelde ağır yemeklerden sonra ya da besin zehirlenmelerinden sonra meydana gelmektedir. Kusma ve bulantı bazı beyin kanamalarında, yüksek tansiyon durumlarında da görülmektedir. Üşütüldüğü zaman da kusma ve bulantı görülebilmektedir. Gebelikte de bulantı ve kusma görülmektedir. Özellikle bebeğin saçlanmaya başladığı dönemlerde..

Kusma ve bulantı her ne kadar geçici bir durum olsa da yine de kişileri son derece halsiz bırakan ve yatağa düşüren durumlardan biridir. Fazlalaştığında ve geçmek bilmediği durumlarda da hayati risklere neden olmaktadır.

Kusma ve bulantı durumları için her ne kadar tıbbi imkanlar olsa da biz yine de tıbba başvurmadan önce çareyi doğada arayalım. Doğada sayısız bitki bu soruna çare oluyor.

Kusma ve Bulantı İçin Evde Hazırlanacak İlaçlar

– Nane ve limon: Nane ile limon hem ateş düşürücüdür hem de bulantı ve kusmaya iyi gelir. Nane ve limon çayı hazırlayıp içiniz.

– Ihlamur: Ihlamur bulantı ve kusma denilince akla gelen bitkilerden biridir. Ihlamurla hazırlayacağınız çay size bu konuda fazlasıyla yardım edecektir.

– Kekik: 1 çay bardağı kaynamış suya 1 tatlı kaşığı kekik ekledikten sonra bu suyu demlemeye bırakın. Çok az bir süre demlemeye bıraktıktan sonra bu çayı gönül rahatlığı ile içebilirsiniz.

– Merzengüş: 1 çay bardağı kaynamış suya 1 tatlı kaşığı bu bitkiden ekleyip demlenmesini bekleyin. Demlenen çayı için.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir