Kral Charles personeline kıyamadı! Krizden etkilenen çalışanları için kesenin ağzını açtı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 14, 2022 Yorum Yok

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin yeni hükümdarı Kral III. Charles, ekonomik krizden etkilenen saray işçisine takviye vermek için kesenin ağzını açtı. Yılda 30 bin sterlinden az kazanan çalışanlarına kendi bütçesinden yardım etmeye hazırlanan Kral’ın ‘sadık personelinin’ ekonomik ferahı konusunda kaygılı olduğu belirtildi.

Kraliçe II. Elizabeth‘in vefatının akabinde İngilizler tarafından bir türlü kabullenilemeyen yeni hükümdar Kral III. Charles, geçtiğimiz günlerde York kentine yaptığı ziyarette vatandaşlar tarafından yumurtalı bir akına maruz kalmıştı. Tahta oturduğu günden bu yana tenkitlerin gayesi haline gelen 73 yaşındaki Kral bu Kez Cömert atağıyla gündeme geldi. 

Kral III. Charles yumurtalı taarruza uğradı

“KRAL ÇALIŞANIN EKONOMİK REFAHI KONUSUNDA ENDİŞELİ”

Ekonomik krizden etkilenen çalışanlarına “Yalnız değilsiniz” mesajı veren Charles, yılda 30 bin sterlinden az kazanan paklık emekçileri, hizmetçiler, uşaklar ve Emniyet görevlilerinden oluşan takımına kendi cebinden bir keze mahsus olmak üzere 600 bin sterlin verecek. Kraliyete yakın bir kaynak husus hakkında “Kral, insanların yükselen güç faturalarıyla karşı karşıya olduğunun Fazla farkında. Sadık saray işçisinin ekonomik refahı konusunda endişeleniyor ve elinden geleni yapıyor” halinde açıklamada bulundu.

Kral III. Charles

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Alzheimer olduğu söylenmişti! Muazzez Abacı’dan sürpriz görüntü…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir