Koridor dekorasyonu nasıl yapılır? Koridorların dekorasyonunda nelere dikkat edilmelidir?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 30, 2023 Yorum Yok

Konforlu ve rahat bir Ömür alanı inşa ederken bütün odaları birbiriyle bağlayan koridorları es geçmemek gerekiyor. Konutun atmosferinde belirleyici bir rol üstlenen koridorlarda dikkat çeken ayrıntılarla kusursuz bir Görüntü oluşturabilirsiniz. Pekala koridor dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli? Koridor dekorasyonu nasıl yapılır? bütün merak ettiğiniz ayrıntılar haberimizde…

Günümüzün Aka bir çoğunluğunu geçirdiğimiz konutlarımızda her oda başka bir değere sahiptir. Salon, Döşek odası, banyo ve Konuk odası üzere odaları birbirine bağlayan koridorlar ise meskene adımımızı attığımız anda bizleri karşılayan meskenin kilit noktalarıdır. Bağlayıcı bir misyonu olan koridorların bomboş bir görünümde olması konutunuzun öbür odalarının tarzında de dengesizlik oluşturabilir. Işıklandırma, duvar rengi, taban üzere Çağdaş tasarım tahlilleriyle koridorlarınızda göz Müşteri bir nazar açısı yakalayabilirsiniz. Gelin, koridorlar tasarım ve dekorasyonunda neler yapılması gerektiğini Birlikte öğrenelim…

KORİDOR DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Koridor dekorasyonunda en dikkat edilmesi gereken mevzu, gerçek ışıklandırmayı sağlamaktır. Koridorların ferah ve aydınlık görüneceği halde kâfi ölçüde aydınlatma kullanmalısınız. 

Koridor dekorasyonu

Penceresiz ve Ufak koridorlarda, çoklu ışıklandırma sistemleri kullanarak koridorunuzu olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. 

Koridor dekorasyonunda aydınlatma kullanımı

Tavan ve spot ışıkları ile avize kullanmadan yer vereceğiniz ışıklandırmalar, Çağdaş bir Görünüm oluştururken tıpkı vakitte alanı olduğundan geniş gösterir.

Koridorlarda ışıklandırma önerileri

Eğer daha klâsik bir üslupta mesken dekorasyonunuz varsa koridorunuzda da bunu sürdürebilirsiniz. Bunun için cam avizeler kullanarak göz kamaştırıcı bir imgenin ışıklarını yakabilirsiniz.

Avize dekorasyonu

Birçok farklı renk seçeneği var olan sensörlü ışıklara koridorunuza yer verebilirsiniz. Biri geçtiği anda yanan sensörlü ışıklar, Özellikle Ufak çocuğu olan aileler için vazgeçilmez bir seçenektir. Gece uykudan uyanan ve Fer açma kapama düğmesine ulaşamayan çocuklar için bu seçeneği gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. 

Yerden aydınlatma seçenekleri

AYNALAR İLE KORİDORUNUZA ŞIKLIK KATIN!

Koridor dekorasyonlarında dikkat çeken ve fonksiyonelliğiyle ön plana çıkan aksesuarların başında aynalar gelmektedir. Şık ve asil bir manzarayla eşsiz bir aksesuar olan aynalar, mesken dekorasyonunda görünenden Fazla daha fazlasını sunmaktadır. Bilhassa dar koridorlarda aynalara kesinlikle yer vermek gerekiyor. Ayna kullanarak koridorunuza derinlik ve ferahlık katabilirsiniz. Böylelikle kısıtlı alanı olduğundan Aka gösterebilirsiniz. 

Koridorlarda ayna kullanımı

Eğer koridorunuz standart yahut geniş ölçülerdeyse aynaları aşikâr yerlerde görsellik için kullanabilirsiniz. Salon ve Döşek odanızda klasik tarzlara yer verdiyseniz, tamamlayıcı bir tesir oluşturmak için ferforje çerçeveli aynalara koridorunuzda yer verebilirsiniz.

Koridor dekorasyonunda aynanın değeri

Ya da İç kapılarınızı ahşap tonlarda kullandıysanız; ahşap çerçeveli aynalar ile koridorunuzu şekillendirebilirsiniz.

Ahşap dekorasyon

KORİDORUNUZU SANAT GALERİNE ÇEVİRİN!

Koridorlarınızı dekore ederken, aksesuar kullanımında gerçek ve tesirli bir nazar açısı oluşturmanız gerekmektedir. Bilhassa yer kaplamayan lakin şık bir dekorasyon örneği olan dekoratif tablo ve çerçeveler güzel bir seçenek olacaktır. 

Tablo dekorasyonu

Tekli yahut kümeler biçiminde yer vereceğiniz tabloları koridorunuzda vurgulamak isterseniz; duvar renklerinde Aleni ve pastel tonları tercih etmelisiniz.

Açık renklerde koridor dekorasyonu

Tablo ve çerçeveler, koridorun iki duvarına karşılıklı halde konumlandırılırsa; alanın olduğundan Ufak görünmesine neden olacaktır. Bundan Dolayı sırf Biricik duvarda görsel bir şölen oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Duvar dekorasyonu

Koridorlarınızda Aleni raflı dolaplara yer vererek, aksesuarlarınızı bu alana dizebilirsiniz. Aile fotoğrafları, biblolar, kitaplar yahut mumluklar kullanarak şık bir imaj şekillendirebilirsiniz.

Koridor dekorasyonunda aksesuar kullanımı

DUVAR KAĞITLARIYLA TARZINIZI OLUŞTURUN!

Odaların dekorasyonunda daha sakin ve minimal şekillerde tarzlara yer verdiyseniz koridorunuzda farklı bir tarzın Yargıç olduğu çarpıcı bir Meydan oluşturabilirsiniz. Bunun için farklı desen ve renklerdeki duvar kağıtları ile koridorunuzda oluşturmak istediğiniz tarzın birinci adımını atabilirsiniz. 

Koridorlarda duvar dekorasyonu

Ayrıca duvar kağıtları kullanarak koridorunuzun hali ve boyutunu değiştirebilme imkanınız da vardır. Yatay çizgili desenli duvar kâğıtları koridorunuzun olduğundan daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Dikey çizgili dizaynlar ise yüksek tavan imajı elde etmenize İmkan sağlamaktadır.

Çizgili duvar kağıdı

ŞIK GEOMETRİK ZEMİNLER 

Zemin, bir konutun dekorasyonunda Temel kesimlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Klasikten yana ve sadeliği tercih ediyorsanız daha düz ve nötr renkli taban döşemelerine yer verebilirsiniz.

Zemin döşemesi

Ancak çağdaş ve yenilikçi stilleri seviyorsanız zeminlerinizde geometrik yer karoları kullanabilirsiniz. Duvarlarınızda sade ve Aleni tonlarda renkler kullanacaksanız, bu şekil desenli yer döşemeleriyle koridorunuzda sanatsal bir nazar açısını yakalayabilirsiniz. 

Koridorlarda yer dekorasyonu

UNUTMAYIN HOŞ BİR konut HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir