Konteyner ev nedir? Konteyner ev ne işe yarar? Deprem sonrası konteyner ev

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 10, 2023 Yorum Yok

Afet sonrası toplumsal konutlar olarak muhtaçlığı karşılayan konteyner konutlar, Kahramanmaraş merkezli zelzele sonrası gündeme geldi. Mağduriyetler hazla giderilerek sarsıntının açtığı yaralar için üretilen konteyner konutlar, acil yerleşim üniteleri olarak da isimlendiriliyor. Pekala konteyner mesken nedir? Konteyner mesken ne işe fayda? bütün bu soruların cevabını sizler için Biricik tek açıkladık.

10 vilayette Aka yıkımlara neden olan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntılar nedeniyle binlerce şahıs hayatını kaybetti ve ağır bir formda yaralandı. yıkıntı altında kalan vatandaşlar için arama-kurtarma çalışmaları devam ederken konutu yıkılan vatandaşlar mağduriyetlerin neden olduğu tesirle Önemli travmalar yaşıyor. Afet sonrası depremzelere Ömür alanı olarak tasarlanan acil yerleşim konteyner üniteleri ise yaşadıkları yerleri terk etmek durumunda kalan vatandaşların barınma gereksinimlerini karşılamayı hedefliyor. Konut tahlili olarak kullanılan konteyner meskenler nedir? Prefabrik mesken nedir? İşte ayrıntılar…

KONTEYNER konut NEDİR? KONTEYNER konut NASIL OLUR?

Türkiye’de birinci Sefer 17 Ağustos 1999 depremi sonrası gündeme gelen konteyner konut, zelzele afeti sonrasında kullanıma Amade mesken konsepti olarak açıklanabilir. Afet konutları olarak devreye alınan konteyner konut, 1+1 ve 2+1 olacak biçimde tasarlanmaktadır. 

Konteyner konut

Temiz su tesisatı banyo ve Tuvalet iç olmak üzere şahıslara “ev” konforu sunan konteyner meskenler, gündelik mesken muhtaçlıklarını karşılamaktadır. 3×7, 3×8, 3×9 ve 3×12 metre üzere büyüklüklere sahip olabilen konteyner konutlar, uzun ömürlü kullanım imkanı tanımaktadır.

Konteyner konut hakkında bilgiler

Ailedeki şahıs sayısı ve kullanım hedefine nazaran değişkenlik gösterebilen konteyner meskenler, fabrikadan kullanıma Amade formda sevk edilmektedir. 

Konteyner mesken özellikleri

KONTEYNER mesken ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Konteyner meskenler her türlü iklim kuralına Müsait olmakla bir arada, meskenin yapısına göre 80 kg kadar karı taşıyabilme özelliğine sahiptir. Öte yandan rüzgara karşı da dirençli olan bu yapılar saate 102 km sürate ulaşan rüzgara da sağlamdır. 

Konteyner konutun görünümü

Cam yünü, çelik gereç, betopan ve polistren köpük üzere materyallerin kullanıldığı konteyner konutlara talep edilirse çatı da yapılabilmektedir. 

Konteyner konut yapımı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir