Kısır Kilo Aldırır mı

Beslenme, Genel, Spor & Fitness Eki 22, 2022 Yorum Yok

Kadınların altın günlerinde ve evlerinde yapacakları oturmaların vazgeçilmezi olan kısır, kilo konusunda da özellikleri kadınları korkutmaktadır. Bununla birlikte, ihtiyaç duyduğunuz kilo alıp almayacağınıza da kalorisini hesaplara ulaşabilirsiniz.Diyet yapanların da çok merak ettiği konulardan olan, kısır kilo aldırır mı sorunun aslında, içerdiği diğer ürünlerle de alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Tek başına kısır tüketimi yaptığınız zamanlarda, 1 tabak kısır 150-200 kalori arasında değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra; nar ekşisi veya tuz gibi eklere de sahip olacak kısır, ne kadar az karışımla yapılırsa, o kadar az kalori içereceğinden, tercih ederken de bu yönde kararlar almanızın önemli olduğunu söylemeliyiz. Oldukça lezzetli olan ve insanların vazgeçemediği bir yiyecek olan kısır, eğer yağ yakıcı etki sağlamasını isterseniz, içerisine bu etkiyi sağlayacak yeşillik ve baharatlarla güzelleştirilmesi gerekecektir. Daha farklı tarifleri araştırarak, sizlerde yağ yakacak kısır yapabilir, gönül rahatlığıyla tüketirken; hem de kilo vermeye devam edebilirsiniz.

Kısır Sağlığa Yararlı mı?

Sağlık açısından kısır tüketmenin birbirinden farklı etkileri bulunmaktadır. Özel olarak bitkisel protein, diyet konusunda yararlı olan lifler, potasyum, demir ve kalsiyumun yanı sıra; A ve C vitaminlerine de sahip olmasıyla, vücudumuza en güzel etkileri sağlamaktadır. Aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasını sağlamasıyla birlikte, sindirim sisteminin hızlı çalışmasını, kilo vermenin de hızlanmasını sağlamaktadır. Bu gibi değerlere baktığımız zaman ise; kilo verme konusunda etkisi olan ve sağlık açısından risk taşımayan kısırın değeri artmaktadır. İstediğiniz zamanlarda sizlerde tüketebileceğiniz kısırı, çok fazla kalori yüklemeden tüketebilmek için özel yapmanız yararınıza olacaktır.

Diyet Yaparken Kısır Tüketmek

Günlük diyet programınızı uygularken içerisinde bulunduracağınız farklı ekmek çeşitlerinin verdiği kalori ve karbonhidrat yerine kısır koymak, hem damak zevkinize farklı bir deneyim şansı sunacak, hem de lezzetle tüketirken daha az kalori alarak kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz. Hem zevklerinizden ve hoşlandığınız gıdalardan geri kalmayıp, hem de kilo vermek için güzel bir diyet programı hazırlamak isteyebilirsiniz. Bu nedenle, daha kaliteli ve uygun şekilde kısır yapmanız da sizlere fayda sağlayacaktır. Her zaman kendinize daha sağlıklı, daha etkili ve amacınıza uygun olarak içerikler üretebileceğiniz bir fırsat sunulacaktır.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir