Karpuz Kilo Aldırır mı

Beslenme, Genel, Sağlık Eki 22, 2022 Yorum Yok

Meyvelerin her zaman tok tutma ve diyet yapan insanların tüketerek kilo vermesini sağladığı bilgisi aklımıza yerleşmiştir. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan ve her zaman severek tükettiğimiz karpuz, direkt olarak kilo yapmamaktadır. İçerisinde çok fazla şeker olmasına rağmen, kalorisi düşük meyvelerden olan karpuzu fazla tükettiğiniz zamanlarda şeker hastaları için problem yaratabilir. Ancak diğer bir yönden baktığımız zaman, bir porsiyonda yani ortalama 100 gram içerisinde 34 gram kalori bulunmaktadır. Bu rakam, kesinlikle kilo yapan bir etki yaratmaz; aksine tokluk hissi verecek olsa, kilo almanızı bile engelleyecek değerleri sunacaktır. Fakat karpuz, içerisinde en fazla su bulunduran meyvedir. Bu kadar sulu olmasının sonucunda ise; tüketim sonucunda mideye boşluk ve açlık hissi verecektir. Açlık hissiyle birlikte gelecek olan midedeki baygınlık ve sonucundaki yemek tüketimi sonucunda kilo almanız mümkün olacaktır.

Karpuz Yemenin Faydaları

Karpuz tüketiminin oldukça faydaları yanları bulunmaktadır. İnsanların her zaman muzdarip olduğu kötü kolesterole direkt olarak iyi gelen karpuz, aynı zamanda yaz aylarında şeker ihtiyacınızı da sağlıklı bir şekilde gidermenize olanak sunacaktır. Şeker hastalarının bile günlük birkaç dilimle şeker ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir meyve olan karpuz, kalp rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir. C vitamini içeren ve bağışıklık sistemine de mükemmel bir etki sunan karpuz, son olarak kilo direkt olarak kilo aldırmamaktadır.

Karpuz Yiyerek Nasıl Kilo Alınır?

Direkt olarak karpuz tüketimi sonucunda kilo almanız mümkün değildir. Fakat karpuzun büyük bir oranı su olduğu için yeme hissiyatı verecektir. Düzenli ve sıklıkla karpuz tüketimi sonucunda her zamankinden daha fazla yemek yediğinizi göreceksiniz. Bununla beraber, tatlı ihtiyacınızı ortadan kaldırabilirsiniz. 100 gramda bulunan 34 gramlık kalori sonucunda kilo almak pek mümkün sayılmazken, midenin boşalmasını ve rahatlatıcı etkisini kullanarak daha fazla kilo almanız mümkün olacaktır. Ancak kilo almak istemeyenler içinde az tüketim sonucunda problemsiz bir meyve olacaktır. Yaz aylarında fırsat buldukça tüketmenizde büyük fayda sağlayacak olan karpuz konusunda asla çekinmeyin. İsteklerinize göre farklı yararlarını sağlamasını gerçekleştirebilir, sizlerde doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir