Kısa Saçı Uzun Göstermenin Yolları

Güzellik, Sağlık, Yaşam, Yaşam Tarzı Eyl 17, 2022 Yorum Yok

Kısa Saçı Uzun Gösterme

Kısa saçı, çoğu bayan saçını kestirdikten sonra, kısa bir süreliğine pişmanlık duygusunun içerisini girerler. Daha önce alıştıkları uzun dolgun saçlar azalmış ve görüntü kalitesi iyice düşmüştür. Uzun saç sevdası her bayanın en çok arzuladığı hobidir. Kimi deli gibi uzatır saçını kimi ise acımasız bir şekilde kısacık kestirir ve sonralarını yaşar. Sağlıklı saç bakımında kesim şarttır. Saç kırıklara karşı kendini daha sağlıklı koruya bilmesi için her ay saç uçlarından bir tutam kesilmesi önemlidir. Eğer saçınızı çok seviyor kesim sonraları pişmanlık yaşamak istemiyor iseniz, önceden üstüne basarak bu konuyu kuaförünüz ile paylaşın. Aydınlık fikirler paylaşıldığı sürece, engeller söz konusu olmaz.

Kuaför seçiminizde kaliteli alanında uzman kişilere kendinizi gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz. Bir kadın için saç her şeyden önce gelir, kadın alımlılığını önce saçları ile gösterir. Mat ve dolgun olmayan saçlar bir kadının sağlam bastığı köprünün ani çökmesi durumunda gerçekleşen felaket gibidir. Düşmek istemez o an. Ama düştüğü zaman aldığı hasarlar yüzünden çirkin ve yarım görünür. Bu da onun hayat kalitesini en aşağılara çekerek kötü yaşamasına sebebiyet verir.

Kadının saçı onun dünyasıdır. Yaşam kalitesidir. Aldığı nefestir. Bu yüzden kadın eşittir saç diyoruz. Bir kadın giyimi ne kadar seviyor onun içinde güzel görüne biliyorsa kısa saç ile de bu tutumu yakalamak ister. Önceden yapmış olduğu bir röfle saçında istenmeyen kırıklara sebep olmuştur. Daha sonra istenmeyen saç dökülmeleri meydana gelmiştir. Bu yüzden saçını muhakkak kestirme mecburiyetinde hisseder kendisini. Bir kuaföre gider ve derdini anlatır, ama kuaförler biraz makasın ayarını kaçırıp o saçı oldukça kısa bir şekle sokarlar. Bu da kadını dünyasında, moral bozukluğuna sebep olur. Şimdi asıl merak uyandıran konuya girelim. Kısa saçın uzun görünmesinin formülleri hakkında bilgiler verelim. Öncelikle, saçı uzun göstermeyi iki başlık altında ele alabilir. Sağlıklı saç uzatmak, kuaför yöntemi ile saç uçlarına doğal görünümlü ek saç eklemek.

Saçlarınıza eğer bir kuaför yardımı ile kaynak saç ekletmeyi arzu ediyorsanız, yapmanız gereken ana kurallardan biri, çıtçıt ve postiş uygulaması olacaktır. Bu uygulama tamamen saç uçlarına uygulanan, saç postişler ile  ayrılarak istediğiniz renk ve uzunluğu tamamen siz belirliyorsunuz. Vereceğiniz kesin bilgiler sayesinde, kuaförünüz sizin kurallarınız doğrultusunda, hareket edecektir. Ve o kısacık saçlarınız uygulama sonrası bire bir saçınız ile aynı kalitede görünerek sanki sizin doğal saçlara sahip gibi o doğal güzelliği size en derinden yansıtmaya devam edecektir.

Kaynak saç uygulamasından sonra gönül rahatlığı ile saçınızı yıkayabilecek daha sonra istediğiniz gibi şekil vere bileceksiniz. İster düzleştirin  isterseniz, saçınızı bukle görüntüsü ile şekillendirin. Bu tamamen sizin hür iradeniz içinde gerçekleştirilebilecek bir olgudur. Kadın her daim güzel anılmak, fark edilmek ister. Natürel bir görüntü yakalayarak estetik duruşu sayesinde işte bu benim stilim diyebilmelidir. Öz güven olduğu sürece hayat olan barışık yapısı sayesinde her attığı adımdan haz duyacaktır. Şimdi onun en değerli kimyası olan saç tan bahsediyoruz. Saç bir kadının en güzel giysisidir.  Bu yüzden saçı onu en güzel ifade edebilecek duruşunun alt temelidir. Bir bina ne kadar sağlam olursa ömrü de o kadar uzun olur.

Saçın temeli ise bakımıdır. Güçlü tutulduğu sürece, asla kadında vasat durmayacaktır. Bunun için saç bakımını düzenli bir şekilde kaleme almalısınız. Nasıl şair bir yazı yazdığında içeriğini ölümsüz kıla biliyor ise ve o kitleyi zirveye taşıya biliyorsa, sizde saçınızı kaleme alın ve her yazılan güzelliğiniz ile rahat cümleler içinde okunsun ve sizi en iyi şekilde ifade edebilsin. Sağlıklı uzun saçlara kavuşmak istiyorsanız saçınızı ucundan her ay düzenli bir şekilde kestirmenizi tavsiye ediyor, kuaförlerin sizin saç tipinize uygun kaynak ve ya postiş ya da çıtçıt kullandıkları bu üç uygulamayı yaptırırken onlara rahat bir şekilde kendinizi teslim edin onlar sizin istediğiniz kıvamı oluşturarak size en güzel görüntüyü vereceklerdir. Bu saye de siz çok güzel bir görüntü yakalayarak havalı ve alımlı olmayı hak kazanacaksınız. Sağlıklı parlak, dolgun saçlara kavuşmanız dileği ile…

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir