saglikdunyam.net | Sağlıklı Yaşam Detayları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Kedilerin mutlu olduğu nasıl anlaşılır? Kedim beni seviyor mu? Kedilerin hareketlerinin anlamı

Kedilerin mutlu olduğu nasıl anlaşılır? Kedim beni seviyor mu? Kedilerin hareketlerinin anlamı

admin admin -
28 0

Hem kalbimizin hem de konutumuzun en değerli üyelerinden biri olan kedilerimizin davranışlarını gerçek bir formda yorumlamak hepimizin en değer verdiği hususlar ortasında yer alıyor. Sizde “Kedilerin Mesut olduğu nasıl anlaşılır? Kedim beni seviyor mu?” üzere soruların cevabını merak ediyorsanız bu yazma tam da size göre! İşte kedilerin davranışlarının manası…

Sevimli imgeleri ve Dost canlısı halleriyle kalplerimizi çalan kediler, konutlarımızın memnunluk kaynağı. Bazen Vakit en yakın arkadaşımız Bazen Vakit da çocuğumuz üzere sevdiğimiz kedilerimiz konuşamasa da bize her hareketiyle bir ileti veriyor. Kendini Anlatım etme konusunda ehil olan kedilerin hislerini ve davranışlarını daha düzgün bir halde anlamak istiyorsanız o Vakit gerçek yerdesiniz demektir! Küçücük bir göz hareketiyle dahi ruh hallerini gözler önüne seren kedilerle yanlışsız irtibat kurmanız için tesirli bir kedileri manaya rehberi oluşturduk. Gelin, “Kedilerimiz bize ne anlatmak istiyor?” sorusuna Birlikte Karşılık arayalım. 

KEDİLERİN DAVRANIŞLARININ ANLAMI

Kedilerin davranışlarının altında yatan manaları öğrenmek isteyen birçok kişinin birinci sorduğu soru genelde “Kedimin beni sevdiğini nasıl anlarım?” oluyor. Kediniz sizinle sarmaş dolaş bir formda durmak istemiyor ya da kucağınıza oturmuyorsa sakın sizi sevmediğini düşünmeyin. Tahminen de size olan sevgisi sizin sandığınızdan Fazla daha fazla. Burada nazar açınızı değiştirerek onun sevgisini gösterme biçimini anlamanız gerekiyor. 

Kedilerin davranışlarının manası

Kedilerin hislerini en net anlamanın yolu onun gözlerini takip etmekte saklı. Şayet yavaş yavaş size bakarak göz kırpıyorsa bilin ki size ‘kedi öpücükleri’ atıyor. Yani memnuniyet ve şefkat dolu bakışlarla size olan sevgisini lisana getiriyor. Bunu tatlı bir oyuna çevirmek isterseniz siz de gözlerinizi kısarak kedinizi Mesut edebilirsiniz. 

Kedi öpücüğü nedir

Öte yandan kedinizin kulakları geriye hakikat yatık bir biçimde duruyorsa bir Problem olduğunu gösteriyor. Kulaklarını geriye yanlışsız yatırıp bir de gözlerini pür dikkat açıyorsa bir şeylerden korktuğu ve endişelendiğini Anlatım ediyor.

Endişeli kedi

Herkesin dikkatini çeken hususlardan biri de kedilerin oyun oynarken bir anda sahiplerinin elini ısırması oluyor. Kediniz sizi durup dururken acıtmayacak ölçüde ısırıyorsa sizden sevgi istiyor demektir.

Kedilerin ısırmasının anlamı

Günlerin Aka bir çoğunluğunu kendilerini temizlemeye ayıran kediler, herkesin kendilerini bu formda görmesini istemezler. Şayet sizin yanında kendisini rahat bir biçimde temizliyor ve hatta siz ona dokunduğunuzda sizi de temizlemeye başlıyorsa bilin ki sizi Fazla seviyor. 

Kedilerin hareketlerinin manası

Gelelim kuyruklarıyla bütün his durumunu gözler önüne seren kedilerin ne anlatmak istediğine! Şayet kedinizin kuyruğu üstte dik bir formda duruyorsa sizi gördüğü için Fazla sevinçli ve heyecanlı demektir. Üstte olan kuyruğunda hafif bir seğirme de gözlemliyorsanız bilin ki memnunluktan havalara uçuyor. 

Mutlu kedi kuyruğu

Kedinizin kuyruğu aşağıda ve kabarıksa korktuğu ve tehdit edildiği manasını taşımaktadır. Düz ve yere yakın bir kuyruk durumu huzursuz olduğunu ve saldırganlığa da Aleni olduğunu temsil ediyor. 

Tedirgin kedi

Kediniz kuyruğunu süratle aşağı üst yanlışsız indirip kaldırıyorsa onu yalnız bıraktığınız için üzgün olduğunu temsil ediyor.

Üzgün kedi

Kediniz kuyruğunu soru işaretini anımsatacak bir biçimde kıvırıyorsa sizinle oyun oynamak ve Dost olmak istiyordur. 

Oyun oynamak isteyen kedi

KEDİLERİN Mesut OLDUĞU NASIL ANLAŞILIR?

Kediniz Mesut ve sevgi dolu hissediyorsa ekseriyetle sekiz sayısı çizecek halde bacaklarınızın etrafında dolanır. Tıpkı formda Baş atmak, çene sürtmek ve kuyruğu dik bir halde mırıldanması da epey Mesut hissettiğini gösterir. 

Mutlu bir kedi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir