saglikdunyam.net | Sağlıklı Yaşam Detayları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Kasım ayında vizyona girecek sinemalar nelerdir? 2022 kasım ayı sinemaları

Kasım ayında vizyona girecek sinemalar nelerdir? 2022 kasım ayı sinemaları

admin admin -
31 0


Kasım ayının sıcak ve İç ısıtan atmosferiyle Birlikte en sevdiğimiz aktivitelerin başında sinemaya gitmek geliyor. Mis üzere patlamış mısır ve kola eşliğinde kaygıdan animasyona, dramdan aksiyona kadar her zevke hitap eden sinemalarla gününüzü güzelleştirmek isterseniz tavsiyelerimize kulak vermeye Amade olun! Pekala kasım ayında hangi sinemalar vizyona girecek? Vizyonda hangi sinemalar var? İşte karşılıklar…

Sonbahar mevsiminin nihayet ayı olan kasımın gelişiyle serin havalar dört bir yanda hissedilir oldu. Dökülen ve sararan yaprakların adeta görsel bir şölen oluşturduğu bu İç ısıtan havalarda ekseriyetle kapalı alanlarda vakit geçirmeye İtina gösteriyoruz. Şayet siz de aileniz ve sevdiklerinizle hem eğlenmek hem de birkaç saatliğine değişik kıssalara gerçek seyahate çıkmak isterseniz sinema salonları aradığınız yer olabilir. Vizyona giren güldürü, dehşet, aksiyon, dram, animasyon ve dram tipindeki pek Fazla sineması sizler için mercek altına aldık. Gelin kasım ayının en güzel üretimlerine Birlikte göz atalım. 

  • BARIŞ AKARSU “MERHABA”

Barış Akarsu Merhaba sinemasının afişi

VİZYON TARİHİ: 18.11.2022

TÜR: DRAM

Yönetmen koltuğunda Mert Dikmen‘in oturduğu ve kıssasını Can Anar‘ın kaleme aldığı Barış Akarsu “Merhaba” sineması 2004 yılında Bodrum’da geçirdiği trafik kazasıyla bütün Türkiye’yi Yasa boğan müzikçi Barış Akarsu‘nun hayatını bahis ediyor. İsmail Ege Şaşmaz’ın Akarsu’yu oynadığı başarılı üretimin takımında Almila Ada, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, tan Pekdemir ve Aslıhan Kapanşahin üzere pek Fazla başarılı oyuncu yer alıyor.

Barış Akarsu Merhaba sinemasından kareler

Ünlü şarkıcının 2004 yılında “Akademi Türkiye” adlı müzik müsabakasıyla kazandığı birincilikten Türkiye’nin en Fazla dinlenen sanatkarlarından biri haline gelme kıssasını anlatan imal sinema severler tarafından tam not aldı. 

  • BLACK PANTHER: YAŞASIN WAKANDA 

Black Panther: Yaşasın Wakanda

VİZYON TARİHİ: 11.11.2022

SÜRE: 161 DAKİKA

TÜR: AKSİYON

Marvel Sinematik Evreni’nin 30’uncu sineması olmaya hazırlanan “Black Panther: Yaşasın Wakanda” 2018 yılında sinema severlerle buluşan “Black Panther” yapımının devam sineması olarak karşımıza çıkıyor. Filmin direktörlüğünü Joe Robert Cole ile Birlikte kaleme Meydan Ryan Coogler‘ın üstlendiği sinemanın başrollerinde Letitia Wright, Lupita Nyong’o ve Angela Bassett gibi yıldız oyuncular yer alıyor. 

Black Panther: Yaşasın Wakanda

Kral T’Challa’nın vefatının akabinde uluslarını, onlara müdahale etmek isteyen dünya güçlerinden korumak için varını ağır ortaya koyan kahramanlarımız Wakanda krallığı için yeni bir yol çizmeye çalışır. Her dakikasında heyecan ve aksiyonun İç içe geçtiği bir üretimle gününüzü güzelleştirmek isterseniz kesinlikle bu sinemaya göz atmalısınız. 

  • MAHALLEDEN ARKADAŞLAR

Mahalleden Arkadaşlar

VİZYON TARİHİ: 04.11.2022

SÜRE: 91 DAKİKA

TÜR: KOMEDİ

Ünlü senarist ve direktör Selçuk Aydemir’in, 2015 yılında çıkan ve Fazla satanlar ortasında yer Meydan birinci kitabıyla birebir ismi taşıyan “Mahalleden Arkadaşlar” adlı üretim 90’lı yıllarda sıcak bir aile ortamına konuk olmak isteyenler için mükemmel bir seçim olacaktır.

Mahalleden Arkadaşlar sinemasından kareler

Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Alper Kul, Murat Akkoyunlu, Esat Polat Güler, Şahin Kendirci, Yılmaz Gruda ve daha birçok değerli oyuncunun yer aldığı imal izleyenlere hem eğlenceli hem de hüzünlü dakikalar yaşatacak. Şayet siz de 90’lı yılların nostaljik dokusunu hatırlamak istiyorsanız bu üretimi kaçırmayın derim! 

  • NİLOYA

Niloya sinema afişi

VİZYON TARİHİ: 11.11.2022

TÜR: ANİMASYON

Çocukların severek izlediği animasyon serisi “Niloya”, 11 Kasım’da ak perdede izleyenlerle buluşuyor. Direktörlüğünü Arkın Aktaç‘ın üstlendiği animasyon sinemasında Niloya ve arkadaşlarının maceralarla dolu günlerine eşlik edebilirsiniz. Bilhassa çocuklarınızla keyifli anlar geçirmek ve onları Mesut etmek istiyorsanız kesinlikle bu üretimi listenize ekleyin derim!

  • KABUS GECESİ: DİRİLİŞ

Kabus Gecesi: Diriliş

VİZYON TARİHİ: 04.11.2022

SÜRE: 88 DAKİKA

TÜR: KORKU

Yönetmen koltuğunda Timo Vuorensola‘nın oturduğu “Kabus Gecesi: Diriliş” sineması Özellikle kaygı severler için kasım ayının vazgeçilmezi haline gelecek. Jarreau Benjamin, Imran Adams ve Sydney Craven‘ın başrolünde yer aldığı yapım Louisiana’da düzenlenen Horror Hound Şenliği’ne katılan Chase ve kız arkadaşı Laine’nin başından geçen tansiyon dolu anları ekranlara yansıtıyor. Laine Faaliyet sırasında kasabanın geçmişi ve Özellikle The Creeper ile ilgili açıklanamayan hayaller görmeye başlar ve doğaüstü olayların tam ortasında kalacaktır. 

İYİ SEYİRLER!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir