Kaldığı çadır kentte doğum günü pastası isteyen Nurhayat’a Kayseri’den pasta geldi!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 27, 2023 Yorum Yok

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili vuran Aka sarsıntıların akabinde Hatay’daki meskenleri ağır hasar Meydan ve çadır kentte kalan 4 yaşındaki Nurhayat Sağaltıcı’nın doğum günü için pasta istediği görüntü toplumsal medyada gündem olmuştu. Kayseri’den Nurhayat için doğum günü pastası geldi.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki zelzelelerin akabinde Fazla sayıda can kaybı yaşanırken binlerce şahıs de evsiz kaldı. Sarsıntıda hasar Meydan binalarda yaşayan vatandaşlar ömürlerini çadır kentlerde devam ettirmeye başladı. Bu felaketten en Fazla etkilenenler de elbet çocuklar oldu. Bu çocuklardan biri olan ve çadır kentte ömrünü sürdüren 4 yaşındaki Nurhayat Sağaltıcı, doğum günü için çekilen görüntü ile toplumsal medyada Fazla konuşulmuştu.

Nurhayat Sağaltıcı

Kayıt altına alınan imajlarda doğum günü için pasta isteyen Nurhayat’ın görüntüsünü izleyen yardımseverler Ufak kızın bu isteğine kayıtsız kalmadı. AA’nın haberine nazaran Ufak Nurhayat’ın görüntüsünü toplumsal medyada gören Kayserili Dursun Balkaya ve üç arkadaşı, Ufak kızın isteğini gerçekleştirmek üzere harekete geçti. Üzerinde Nurhayat’ın fotoğrafı bulunan pastayı Ufak kızın kaldığı çadır kente getiren Balkaya ve arkadaşları, Ufak Nurhayat’ın doğum gününü kutladı. 4 yaşına basan Nurhayat, kendisine yapılan bu doğum günü sürprizinden Dolayı Fazla Mesut olduğunu söyledi.

Nurhayat Sağaltıcı

İşte Nurhayat’ın o imgeleri:

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE çok TEŞEKKÜR EDERİM”

Nurhayat’ın annesi Nazlıcan Sağaltıcı mutluluğunu şu sözlerle Anlatım etti:

“Kendi imkanlarımızla sera çadırı kurmuştuk. Daha sonra çadır kent yapılınca buraya geçtik. Emeği geçen herkese, bu sürprizi yapanlara Fazla teşekkür ederim. Toplumsal medyada yayılan bu görüntü sarsıntının ikinci günü çekildi. Görüntünün bu kadar etkileşim yapacağını nitekim bilmiyorduk. Cümbüş hedefiyle teyzesi çekmişti. Dayısı da Fazla sevdiği için toplumsal medyada paylaştı. Kızımız Fazla Mesut oldu.

Nurhayat Sağaltıcı

 “HEM BİZ HEM KIZIMIZ çok Mesut OLDUK”

Nurhayat’a sürpriz yapan Dursun Balkaya ise reis yardımcısı olarak yer aldığı Balkaya Derneği ile Birlikte kente daha Evvel yardıma geldiklerini, Ufak Nurhayat’ın bu isteğinden Kayseri‘ye döndükleri gün haberdar olduklarını “Tabii kızımızın bu isteği bizi Fazla Çok etkiledi. Dernek liderimiz, tekrar Hatay’a dönmemizi, hoş fotoğraflı bir pasta almamızı ve kızımınız bu isteğini yerine getirip doğum gününü kutlamamızı istedi. Biz de Çabucak pastayı alıp yola çıktık. Kızımızı bulup pastasını getirdik. Onunla berabere doğum gününü kutladık. Biz Fazla memnunuz. Kızımıza ve ailesini geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Hem biz hem kızımız Fazla Mesut olduk.” ifadelerini kullanarak anlattı.

Nurhayat Sağaltıcı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir