saglikdunyam.net | Sağlıklı Yaşam Detayları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güzellik
  4. »
  5. Kadınlar Neden Erken Yaşlanıyor

Kadınlar Neden Erken Yaşlanıyor

admin admin -
47 0

Yapılan bilimsel araştırmalar kadın vücudunun erkek vücuduna oranla çok daha erken yaşlandığını gösteriyor. Uzmanlar bunun en önemli nedeninin fizyolojik olduğunu ancak dış etmenlerinde kadınların erken yaşlanmasına neden olduğunu belirtiyor. Bu yazımızda kadınların erken yaşlanma nedenlerini ve alabilecekleri önlemlerden bahsedeceğiz.

Kadınların Erken Yaşlanmas Sebepleri

Öncelikle kadınların erkenden yaşlanmasının başlıca nedenlerinden bir aşırı duygusal olmaları ve stres ve yorgunluk sebebiyle çabuk yıpranmalarına neden oluyor. Uykusuzluk ve yorgunluk sebebiyle gözaltlarında morluklar ve kırışıklıklar meydana geliyor. Yanlış makyaj uygulamak ve yanlış yöntemle yüz yıkamak cildin sarkmasına neden oluyor. Uzmanlar makyaj yaparken yada yüzünüzü yıkarken yuvarlak ve yukarı doğru masaj yaparak uygulamak gerektiğini savunuyor.

Tüm bunların yanı sıra topuklu ayakkabıların sürekli kullanımı bel ve omurga problemleri yaratıyor. Özellikle evde çıplak ayak ve terliksiz dolaşmak gerektiği üzerinde duruluyor. Kadınların içerini araştırmadan kullandıkları kozmetik üzerinler içinde bulunan alkol ve kimyasal maddeler ciltlerini yıpratarak sarkma ve kırışma oluşturuyor. Bu nedenle cildinize doğrudan uyguladığınız her ürünü iyi araştırmanız gerekiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir