Hülya Bozkaya’nın kanser hastalığı tekrar nüksetti! O süreci ağlayarak anlattı.

Beslenme, Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 10, 2023 Yorum Yok

Alişan’ın yakın arkadaşı olan Hülya Bozkaya geçen sene geçirmiş olduğu “yumurtalık kanseri”ne yakalandığını belirtmişti. Hastalığının tekrar nüksetmesi üzerine hastaneye yatan Hülya Bozkaya, yakalandığı kanser sürecini ağlayarak anlattı.

Hülya Bozkaya, bir Devre Flash TV ekranlarının sevilerek takip edilen “Ne Çıkarsa Bahtına” programının sunuculuğunu üstlenmişti. Geçen sene yumurtalık kanseri ile uğraş içerisinde olan Bozkaya’nın uygun olduğu haberleri alınmıştı. Konserlerine nihayet Hız devam eden Türk Kamu Müziği’nin başarılı sesi hastalığının tekrar nüksetmesi üzerine hastaneye kaldırılıp ameliyata alınmıştı. 

hülya bozkaya kanser sürecini anlattı

“KEMOTERAPİ GÖRMEK İSTEMEDİM”

48 yaşındaki Bozkaya, yumurtalık kanseri nedeniyle acil ameliyata alınmıştı, o güçlü süreci anlatan Bozkaya, “Geçen sene 17 Kasım’da yumurta kanseri teşhisiyle ameliyata alındım. Yumurtalıklarım ve rahmim alındı, lenflerim pak diye dokunmadılar. lakin bana dediler ki sendeki Üzücü huylu sıvı berrak hücreli bir ur tekrar nüksedebilir. 6 küp kemoterapi görmelisin dediler. Bende lenflerim pak ve bir sıçrama olmadığı için kemoterapi olmak istemedim. 3 ayda bir jinekolog-onkolog olan Gökhan Kıran hocaya denetime gidiyordum.” ifadelerini kullandı.

Hülya bozkaya

 

“AYNI GÜN TIPKI TARİH”

Ameliyat sonrasında her şeyin yolunda gittiğini belirten Bozdağ,“İşlerim yolunda gidiyordu. Ta ki 1 ay öncesine kadar. Yine en nihayet Almanya konserimde kötüleştim ve dışkımda kan gözüktü Çabucak hekimimi aradım ve acil gelmemi söylediler. Hastaneye gittiğimde 4 cm kitle mesanemin sağ tarafında böbrek kanalına girmiş olarak çıktı. Çabucak ameliyata alınmam gerektiği metastaz geçirdiğimi söylediler. çok enteresan olan 17 Kasım birinci hastalığımın olduğu an, 1 Yıl sonra tekrar tıpkı gün tıpkı tarihe denk geldi” dedi.

Hülya bozkaya

“AMELİYAT 12 BUÇUK SAAT SÜRDÜ”

12 buçuk saat süren ameliyatın sonrasında sesi titreyerek anlattığı anları şu sözlerle noktaladı: “Ameliyatımdan sonra kalın bağırsağımı aldılar. Lenflerimi temizlediler. lakin artık kalın bağırsağım dışarıda, güzelleşme sürecini bekliyorlar. 15 gündür hastanedeyim. ancak ben bu türlü acılar yaşayacağımı bilseydim, o anın tekrar geleceğini bilseydim. O kemoterapiyi olurdum” sözlerine yer verdi.

Hülya bozkaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Yalı Çapkını’nın Ferit’i Mert Ramazan Demir’e Aka şok! Röportaj esnasında tanınmadı…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir