Havva Fazilet rahim nakli sayesinde Ebeveyn olmuştu! Prof. Dr. Özlenen Özkan müjdeli haberi verdi

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 01, 2022 Yorum Yok


Türkiye’de rahim nakli yapılan ikinci hasta olan Havva Fazilet, 28 Eylül’de bebeğinin doğumuyla annelik sevinci yaşadı. Ameliyatı gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, bebeğin 2 hafta sonra annesinin kucağında taburcu edilmesinin planlandığını açıkladı.

Erzurum’da yaşayan Havva Erdem, 14 yaşındayken doğuştan rahminin olmadığını ve bundan Dolayı çocuk sahibi olamayacağını öğrenmişti. 2021 yılında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Prof. Dr. Ömer Özkan başkanlığındaki 40 Benlik takım, genç bayana 8.5 saat süren operasyonla kadavradan rahim nakli gerçekleştirdi. İlerleyen süreçlerde tüp bebek tedavisiyle Hamile olduğunu öğrenen Fazilet, nakilden sadece 14 ay sonra hamileliğinin 29’uncu haftasında bebeğini kucağına aldı. 

Rahim nakli gerçekleştirilen Havva Fazilet bebeğini kucağına aldı

Türkiye’de kadavradan rahim nakli yapılan ikinci hasta olan Havva Erdem’in 28 Eylül’de dünyaya gözlerini açan bebeğinin kuvözde tutulduğunu Anlatım eden Prof. Dr. Özlenen Özkan “Oksijene muhtaçlık duymadı, makineye bağlanmadı, kendi soluk alıp verebiliyor. Ebeveyn sütüyle besleniyor. Havva Fazilet bebeğini birinci Kez kucağına aldı. Rahmi olmadığı için Ebeveyn olması imkansız olan insanların memnunluğu, gözlerindeki ışıltı bizi motive ediyor” formunda açıklamalarda bulundu. 

TürkiyeDe kadavradan rahim nakli yapılan ikinci hasta olan Havva Faziletin bebeği

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Kenan’la Elif evleniyor mu? Gönül Dağı 75. kısım fragmanı yayında!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir