Hatay’da depremde hayatını kaybeden çocuklar için enkazların üzerlerine balonlar asıldı!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 19, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıdan etkilenen vilayetler ortasında yer Meydan Hatay’da Ogün Abi Çocuk Derneği üyeleri, zelzelelerde hayatını kaybeden çocuklar için herkesin dikkatini çeken bir Faaliyet başlattı.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7’lik ve 7,6’lık sarsıntının en Fazla etkilenen vilayetlerinden biri de Hatay oldu. Arama kurtarma çalışmaları yavaş yavaş sona ererken, yıkılan binaların birçoklarında Amel makineleri çalışmaya başladı. Adana‘dan Antakya‘ya gelen Ogün Abi Çocuk Derneği üyeleri ise, herkesin ilgisini çeken bir çalışmaya başladı.

Hatay

“BURADA BİR SÜRÜ MELEĞİMİ KAYBETTİM”

Hayatını kaybeden çocukların bulundukları enkazları tespit eden dernek üyeleri bu enkazlara renkli balonlar astı. Derneğin kurucusu Ogün Sever Okur başlattıkları bu çalışma için “Burada bir sürü meleğimi kaybettim. Balonları, burada hayatını kaybeden çocukların ismine asıyoruz. Buradaki her bir balon, bir çocuğu temsil ediyor” ifadelerini kullandı.

“…ÇOCUKLARIN ANISINI YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Hatay’ın her yerine bu balonları ulaştırmaya çalıştıklarını söyleyen Okur, “Hayatını kaybeden çocukların anısını yaşatmaya çalışıyoruz. Bu balonları keşke çocukların ellerine verebilseydik. Ne yazık ki çocuklarımızı kaybettik. Burası bir anaokuluydu ve binada Fazla Çok çocuk yaşıyordu. Elimizin değdiği, çocukların yaşadığı her yere, bu balonları asmayı düşünüyoruz” diye de ekledi.

Ogün Abi Çocuk Derneği

Yaşanan Aka zelzelenin birinci haftasında Adana ve Hatay’da arama-kurtarma çalışmalarında yer aldıklarını söyleyen Okur, yaşadıkları acıyı Tanım ederken şu sözleri kullandı: “Her bir çocuğun cansız vücudu, elime geldiği Vakit içimden bir modül koptu. Herhalde şu birkaç günde 20 ıslak kadar yaşlandım. Bu acının tanımı yok. Ebeveyn ve babalarının acısını ölçmek Mümkün değil. Herkes olağanmış üzere davranıyor lakin Acı her gün fazlalaşıyor. Enkazlardan çocukların oyuncakları, terlikleri çıkıyor. Bu Acı anlatılacak bir şey değil.”

Ogün Abi Çocuk Derneği

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir