Hamdi Alkan’ın annesi Helva Alkan vefat etti!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 18, 2023 Yorum Yok

Hamdi Alkan’ın annesi Helva Alkan hayatını kaybetti. Üzüntü haberi toplumsal medya hesabından duyuran Alkan, ‘Canım annem dün akşam vefat etti’ dedi.

Uzun bir müddettir sıhhat sıkıntılarıyla uğraş eden Helva Alkan hayatını kaybetti. Hastalığı boyunca annesinin yanından bir Lahza olsun ayrılmayan Hamdi Alkan toplumsal medya hesabından duygusal bir yazma kaleme aldı.

Annesine veda eden Ünlü İsim paylaştığı fotoğrafın altına şu notu düştü:

“ANNEME VEDA…

“Canım annem dün akşam vefat etti. Öylesine güç bir Vakit ki anneciğim günlerdir akan gözyaşlarıma artık senin yokluğunun acısı eklendi. Aylardır yaşama tutundun. Memleketin Antakya zelzelede yıkıldı yok oldu. Akranların, arkadaşların tanıdıklar göçen binaların altında kaldı. Çıkabilenler kentten göçtü. Çıkamayanlar, çıkarılamayanlar bu dünyadan göçtü. Sami amca öldü, Şaul amca öldü, tabip Bessam öldü. Zahter kokulu Antakya öldü! Bunları ayrım etmeyeceğin bir hastalıkla ağır bakımda uyuduğun için buruk bir Sevinç duydum beni affet. O denli günlerden geçiyoruz ki anneciğim; zelzele tahminen bitiyor ancak yüreklerimizdeki fay kırıklarını cahilce gayretlerle derinleştirmeye çalışanlar var. Sen dün ortamızdan ayrılarak, bir Kez daha Ebeveyn olarak bizi korudun. çok değil bir hafta Evvel her şey yerli yerinde iken ortamızdan ayrılsaydın tahminen biz de Antakya’da olacak, artık ise bu dünyada olmayacaktık. Kentler yıkılır vakitle yenileri inşa edilir. lakin o kenti, Belde yapan ruhu satın alacağınız inşa edeceğiniz ne bir yer ne de bir Nakit ünitesi bu kainatta var değil. Bu yüzyılları binyılları gerektirir. O ruh sanatla, eğitimle sabırla ilmek ilmek oluşur. Ben şu Lahza hayattaysam bunun sebebi Yeniden sen oldun anneciğim. Ve Fazla sevdiğin Antakya’yı yine yaşatmak için çalışmak sana kelamım olsun. bütün bölgede ki canlarımıza nefesim yettiğince ses olmak kelamım olsun. Seni Antakyalılığımın müsamahası, sıcaklığı, samimiyeti ile uğurluyorum. Huzur içinde uyu.”

Helva Alkan için bugün Zincirlikuyu Camii’nde cenaze merasimi düzenlendi. Hamdi Alkan’ı Üzüntü gününde dostları yalnız bırakmadı.Alkan’ın annesinin cenaze merasimine eski eşi Selen Görgüzel, Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ, Selami Şahin, Engin Can Ural, Birol İtimat, Cemal Okan, Burak Sağyaşar ve Timur Savcı katıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir