Halk TV’den skandal düzenbazlık! Meltem Cumbul’un 40 bin dolarlık bağış yalanı ortaya çıktı!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 25, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz akşam Kamu TV’de düzenlenen zelzele yardım kampanyasına bağlanarak 40 bin dolar bağış yaptığını söyleyen Meltem Cumbul’un bahsettiği paranın ABD’de kendisinin de müzik söylediği bir konserde toplandığı ortaya çıktı.

Kahramanmaraş merkezli 10 vilayette Aka yıkıma Sebep olan asrın felaketinden sonra Türkiye Biricik Yürek oldu. Binlerce vatandaşımızın hayatını yitirdiği zelzelenin akabinde yaralar sarılıyor. Zelzeleden etkilen vatandaşlar için harekete geçildi. Kamu TV’de de ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyası düzenlendi. Kampanyaya katılanlar depremzedelerin barınma gereksinimlerinin karşılanması için bağışta bulundu. ABD’de yaşayan oyuncu Meltem Cumbul da o bağışçılardan biriydi.

Yayına New York’tan canlı bağlanan Cumbul, 40 bin dolar bağış yaptığını açıkladı. Cumbul’un bu bağışı yayın sırasında takdir toplarken işin aslı farklı çıktı. Cumbul’un aslında New York’ta depremzedeler faydasına katıldığı bir konserde toplanan 40 bin doları kendi bağışıymış üzere açıkladığı ortaya çıktı.

Konuya bağ konser tertibini yapan kuruluştan bir İzah yapıldı. Cumbul’un konsere katılarak 2 müzik söylediği belirtilen açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“Türkiye ve Suriye’de yaşadığımız zelzele felaketi sonrasında, 18 ve 19 Şubat 2023 tarihlerinde New York’ta Drom’da düzenlediğimiz ve 40’a yakın müzisyen, 600 ‘den Çok iştirakçinin dayanağıyla gerçekleşen Türkiye ve Suriyeli Depremzedelere yardım ve Amerikan kamuoyunda farkındalık yaratmak maksadı ile düzenlediğimiz konserlerde toplanan 40,000 dolar, eşit olarak Turkish Philanthropy Funds ve Basmeh Zeitooneh isimli sivil cemiyet kuruluşlarına aktarılacaktır.

“MELTEM CUMBUL YALNIZCA KATKI SAĞLAMIŞTIR”

Türkiye’deki birtakım basın organlarında yapılan 40,000 dolarlık bağışın Meltem Cumbul tarafından “Bir Kira, Bir Yuva” kampanyasına bağışlanacağı tarafında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Meltem Cumbul bu konserlere, yalnızca Fahir Atakoğlu ile Birlikte iki müzik söyleyerek katkı sağlamıştır. Yapılan yapım ile Öbür bir organik bağı yoktur. Yanlış anlaşılma olduğu kanısındayız. Turkish Philanthropy Funds ve Basmeh Zeitooneh kendilerine ulaştırılacak bağışları hem Türkiye’de, hem de Suriye’de gereksinim sahiplerine aktaracaklardır. Kamoyuna hürmetle duyurulur.”

BİR DOĞRULAMA DA ARMAĞAN ÇAĞLAYAN’DAN GELDİ!

Halk TV’de canlı yayınlanan bağış kampanyasına birçok İsim takviye verirken Ünlü üretimci armağan Çağlayan’ın 1 milyon TL bağışladığı bilgisi verilmişti.

Ünlü üretimci, Twitter hesabından bir İzah yaparak bağışı kendisinin yapmadığını lisana getirdi. Çağlayan açıklamasında şunları söyledi;” İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bağış kampanyasında, bir İsim benzerliği sebebiyle yapılan bağış tarafımdan yapılmış üzere algılanmış ve haber yapılmış. Bağışı Özgül armağan Çağlayan Vakfı yapmıştır. Karışıklık büsbütün İsim benzerliğinden kaynaklandı sanırım.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir