Güzelliğin Sırrı Arı Sütü ve Polen

Güzellik, Sağlık Eyl 06, 2022 Yorum Yok

Arısütü ve polen güzelliğin sırrı desek ne derdiniz bilemiyoruz ama kesinlikle doğrudur. Arısütü ve polen hem ömrü uzatan hem de güzelliğe güzellik katan besinlerin başında gelmektedir. Öyle ki güzelliğiyle dillere destan olmuş Sophia Loren güzellik ve gençliğini polene borçlu olduğunu ve polen sayesinde genç kaldığını bir röportajında itiraf etmişti.

Polenler işçi arıların bacak tüylerine takılan çiçek tozlarına verilen addır. İşçi arılar bir o ağaç bir bu ağaç çalışırken üzerlerine çiçek tozları takılır. Bu tozlar sayesinde de erkek cins ağaçtan dişi cins ağaca polen taşınır ve bu sayede ağaçlar çiçek açarlar. Polenlerin bu nedenle uzun süre gençliği koruduğu bilinmektedir. Hatta bazı ünlüler de güzelliğini polene borçludur.

Polenlerin özellikleri

Polenler hastalıklara karşı korurlar. Ayrıca hasta olmayanların da hastalıklara karşı güçlü olmasını sağlarlar. Polenler yutulduğu zaman vitaminlerden daha faydalıdır. Akşamları bir kaşık polen yutmak çoğu yapay vitaminlerden daha sağlıklıdır. Polenler meyve suyu ve süt ile karıştırılarak kolayca yutulabilirler. Aksi halde yutmak zor olacaktır.

Polenler bilindiği üzere doğaldırlar. Hiçbir katkı maddesi de içermezler. O nedenle de şişmanlatmazlar ve kişilerin iştahını da açmazlar. Sizler de genç kalmak istiyorsanız polen ya da arısütü içebilirsiniz.

Her ikisinin de beslenmeye konması gerekmektedir. Her ikisinin de sonsuz faydaları bulunmaktadır. Her ikisi de şişmanlatmaz ya da yan etki göstermezler. O nedenle arıların sağladığı arısütü ve polen mucizesinden yararlanın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir