saglikdunyam.net | Sağlıklı Yaşam Detayları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Gündemin en argümanlı dizileri ortasında Kızılcık Şerbeti: Kızılcık Şerbeti konusu, oyuncuları…

Gündemin en argümanlı dizileri ortasında Kızılcık Şerbeti: Kızılcık Şerbeti konusu, oyuncuları…

admin admin -
35 0


Show TV ekranlarında yayın hayatına başlayacak olan Kızılcık Şerbeti isimli dizi, gündemdeki başörtü sorununu işlemesiyle epey dikkat çekti. Dizide dinine inanan ve dininin istediği üzere yaşamaya çalışan insanların üzerine baskı yapan merci sahibi insanların davranışları işleniyor. Kızılcık Şerbeti konusu nedir? Kızılcık Şerbeti oyuncuları kimler? Kızılcık Şerbeti ne Vakit yayınlanıyor?

Bu vakte kadar tarihte bir Fazla Sefer ayrımcılığa maruz kalan gerek okullar, gerek kamuda, gerekse kütüphane üzere toplumsal alanlarda bile dışlanan dinin yaşayan beşerler, Özellikle bayanlar ve başörtüsü sorunu, geçtiğimiz gün siyasette tekrar ortaya çıkınca dizilere de husus oldu. Özgürlüğün önünde duran zihniyetleri işleyen dizi, daha fragmanla Aka zevk topladı. 

kızılcık şerbeti

Kızılcık Şerbeti isimli projenin Gold Sinema imzasıyla yer aldığı fragmanda bu ay ekrana gelmesi bekleniyor. Dizinin fragmanında ise başörtülü bir bayanın bir bayana mağazada çarpması sonucu “Bunlar da her yerde” kelamıyla müsabakası ile başlarken devamındaki diyaloglarda ise “Medeniyet düşmanı, özgürlük düşmanı ve faşist” tabirleriyle ayrımcılık yapan ve dinini yaşamak istediği için kendisine kelam atan bayana, o bayan gibilere sitem ediyor. 

kızılcık şerbeti dizi

KIZILCIK ŞERBETİ KONUSU 

İlk görüşte birbirine aşık olan çift, kendilerine yıldırım nikahı kıyıyor ve akabinde da ailelerini tanıştırmak istiyor. Aile yapıları epeyce farklı olan çiftin başına gelecekler ise kestirim edilebilir cinsten. Bir taraf pek dinini ve güzel insan olma kavramı üzerine yaşarken, diğer aile ise ötekileştirme ve ayrımcılık peşinde. Dizide birbirine tanımak zorunda olan iki farklı kısmın kıssası işlenirken, evlenen çift tabiat ve Fatih ise Mesut bir evlilik için yalnızca sevginin kâfi olmayacağını anlayacak…

kızılcık şerbeti

Kızılcık Şerbeti’nin fragmanın devamında ise bayanların birbirine “Medeniyet düşmanı, özgürlük düşmanı ve faşist” üzere ithamlarda bulunması ile toplumsal medyanın konusu oldu. Daha yayınlanmadan fragmanla gündem olan sıra hakkında toplumsal medyada ise “Konu hoş evet bunlar yaşandı.” , “Bu formda sanki daha mı ayrıştırıyoruz?”, “Millet uzaya gidiyor biz hala dinimiz için Cenk halindeyiz.” üzere yorumlar yazıldı. 

kızılcık şerbeti

KIZILCIK ŞERBETİ OYUNCU KADROSU 

Sıla Türkoğlu ve Doğukan Güngör başrolü paylaşırken, Barış Kılıç, Evrim Alasya, Settar Tanrıöğen, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Doğukan Güngör, Muştu Uzman, Aliye Uzunatağan, Feyza Civelek, Ceren Yalazoğlu Karakoç, Emrah Altıntoprak, Feray Darıcı, Selin Türkmen, hasret Çakar, Oral Özer, Rahimcan Kapkap, Serkan Tınmaz, Tuana Gizem Uzunlar başarılı performanslarıyla yerini alıyor. 

kızılcık şerbeti

KIZILCIK ŞERBETİ NE Vakit YAYINLANIYOR?

Kızılcık Şerbeti Cuma günleri saat 20:00 ‘da Show TV’de yayınlanmaktadır.

KIZILCIK ŞERBETİ İKİNCİ FRAGMAN!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir