Gripten Tamamen Korunabilirsiniz!

Sağlık Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Yaz mevsiminin bitmesi ile nihayetinde havalar da oldukça soğumuş durumda. Bir tanesinden tehlikeli olan grip zararlı virüsleri de şu an için misafirlerimiz konumundalar.  Sağlık haberlerine de bakacak olursak bu seneki grip zararlı virüslerine ilaçlar birçok etki etmiyor. Çünkü bünyemiz ve zararlı yazılımlar nihayetinde ilaçlara bağışıklık kazanmış durumdalar. Gripten ne şekilde korunabileceğinize gelecek olursak ellerinizi olabildiğince sık olarak yıkamalısınız. Ellerinizi sık yıkadığınız takdirde el ile bulaşan zararlı yazılımlara karşı oldukça harika bir korunma tekniği oluşturmuş olacaksınız. Hapşırdığınız takdirde ağzınızı da eliniz beraberinde kapatırsanız etrafa dokunduğunuz takdirde bu zararlı yazılımlar çabukça yayılır ve oralar da yaşarlar. Kışın hasta insanlardan mutlaka uzak durmalıyız. İnsanlar hasta olmasalar bile çoğu takdirde kalabalık ortamlardan uzakta olmalısınız. Bazı durumlarda da işiniz sebebi beraberinde sürekli olarak tokalaşmanız gerekiyorsa mutlaka ellerinizi yıkamalı ya da çeşitli koruyucu jeller kullanmalısınız.

Grip İçin Hangi Besinler Tüketilmeli?

Tüketiyor olduğunuz besinlere de çok derece de dikkat etmeniz ehemmiyet arz etmektedir. Grip için hangi besinleri yemeliyiz derseniz yüksek seviyelerde sebze ve meyve yemelisiniz. C vitaminin de bedeninizden katiyen az etmemelisiniz. özellikle belirtmek gerekirse b mevsimler de alkol ve sigara kullanımını ortadan kaldırmanız gereklidir. Gribe sık olarak yakalanıyorsanız kesinlikle alkol ve sigara kullanıyorsunuzdur. Bunun yanı sıra gerilimli olmamalısınız. Stres bireylerin bağışıklık sistemini yavaşlatır. Bu sayede gribe birçok daha basit yakalanmanıza imkân tanır. Bolca egzersiz yapın şayet egzersiz yaparsanız bedeninuzun ısısı yükselir ve terleme ile sıvılarınız da tazelenmiş olur. Bunun yanı sıra toksinlerinizin de dışarıya atılmasını sağlamaktadır. Düzenli egzersiz ve spor yapmakta olan kişiler gribe birçok daha az yakalanmaktadır.

Yoğurt Tüketimi Önemli

Bu mevsimde gene yoğurt tüketimine özen göstermelisiniz. Her gün bir tabak yoğurt Yemeniz soğuk algınlığına %25 civarında iyi gelmektedir. Bu da bilimsel çalışmalar beraberinde kanıtlanmıştır. Bütün gün boyunca sürekli olarak sıcak çorba için. özellikle belirtmek gerekirse tavuk suyu çorbası hem sıvı hem de protein şekilde olabildiğince yararlıdır. Bu arada vitaminleri mutlaka ilaç nedenine kullanmamalısınız. Vitaminler sizlerin her daim ihtiyaç duyduğunuz şeylerdir. Bunlara ek olarak meyvelerden aldığınız vitaminler daha doğal olduğu için etkileri de bir o kadar doğal olmaktadır. Vitaminleri gene hekiminiz tavsiye etmedikçe hap yolu beraberinde yememelisiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir