Geniş Gözenekleri Sıkılaştırmak

Güzellik, Sağlık Ağu 17, 2022 Yorum Yok

Tıkanan gözenekleriniz ciltte yağlanmaya, akneye sivilcelere sebep olur. Ancak gözeneklerinizi peeling yöntemiyle açmanız gerekmetedir. Ayrıca tıkanan gözenekler yaşlanmayı da hızlandırır. Ancak şunu unutmamak gerekir ki tıkanan gözenekleri açtıktan sonra genişleyen gözenekleri de sıkılaştırmamız gerekmektedir.

İşte doğal peeling tarifleri

-TÜRK KAHVESİ VE LİMON
En etkili doğal peeling türk kahvesidir. 1 yemek kaşığı türk kahvesine 1 tatlı kaşığı limon suyu koyun ve yüzünüzün temiz olduğundan emin olun. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze yedirin ve 10 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın Kahve yüzünüzdeki gözenekleri açarken limon yağı yok eder.

-TUZ VE PORTAKAL
1 yemek kaşığı tuza 1 yemek kaşığı portakal suyu ekleyin ve iyice karıştırın. karışımı yüzünüze sürün e 15 dakika bekleyin. Tuz gözeneklerinizi açarken portakal yağı dengeler.

-ESMER ŞEKER VE ZEYTİNYAĞI
1 tatlı kaşığı esmer şekere 1 tatlı kaşığı SAF zeytinyağı ekleyin ve karıştırın. Şeker erimeden hemen yüzünüze sürün. 10 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

-KİVİ VE YOĞURT
1 kiviyi püre yapın ve içine 1 yemek kaşığı yoğurt koyun. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. Kivi ve yoğurt cildinizi sıkılaştırırken gözeneklerinizi açar

-SÜT VE AVAKADO
Orta 2 dilim avakadoyu püre yapın. İçine 2 kaşık yağsız süt ilave edin karıştırın. Yüzünüze karışımı sürün ve 15 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir