Filistinli genç yürekleri dağladı! “Ya Rab Mescid-i Aksa’ya yardım et!” diyerek dua etti!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 07, 2023 Yorum Yok

İsrail polisinin işgal altındaki şark Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya düzenlediği ataklardan gelen manzara gündem oldu. Dünyanın Tüm gözü bu zulme çevrilmişken; Filistinli bir gencin, polis barikatlarının ortasında seccadesine oturup “Ya Rab Mescid-i Aksa’ya yardım et! dediği anlar yürekleri dağladı.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

İsrail polisinin işgal altındaki şark Kudüs‘te bulunan Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskın sonucu Tüm gözler Kudüs’e çevrildi. İşgal altındaki batı Şeria’da 12 ila 40 yaşları ortasındaki Filistinli erkeklerin kutsal Ramazan ayı boyunca Cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya girmesini yasakladı. Öte yandan polisler, bu sabah avluda namaz kılan cemaate de müdahalede bulunarak namaz kılmalarına müsaade vermedi.  Kıble Mescidi’ne sığınan Filistinlilere Çeşitli aletlerle müdahale eden polis, 500’den Çok kişiyi gözaltına aldı.

Kudüs Mescid-i Aksa

” YA RAB MESCİDİ AKSA’YA YARDIM ET”

Yaşanan bu zulmün akabinde dünyanın gözü bölgeye çevrilmişken  Filistinli bir gencin Kudüs sokaklarında bağıra bağıra dua ettiği anlar görüntüye yansıdı. Yürekleri yakan o anlar, kısa müddette gündeme oturdu. Genç, polis barikatlarının önünde seccadesinin üzerinde oturarak, ” Ya Rab! Senden Öbür yardım edecek kimsemiz yok. Ya Rap! Mescid-i Aksa’ya yardım et. Senden Öbür kim yardım edecek?” diyerek figan etti.

Filistinli müslüman gencin Mescid-i Aksa için duası

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir