Fatma Şahin’den anneler günü mesajı! “Bir insanın en derinine işleyen nakıştır, anne!”

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 12, 2023 Yorum Yok

Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, Anneler Günü hasebiyle ileti yayımladı.

Gaziantep Belediye Lideri Fatma Şahin 2023 yılı 14 Mayıs anneler günü için duygulandıran bir ileti yayınladı. Şahin yayınladığı iletide: “Bir insanın en derinine işleyen nakıştır, anne! Seslenişlerin en güzelidir. Seslenme imkânımız olmadığında yüreğimizde attığımız çığlığın sakinleştiricisidir. Ruhumuzun derinliklerinde bulduğumuz huzurdur.” dedi.

“BİR İNSANIN EN DERİNİNE İŞLEYEN NAKIŞTIR ANNE”

Bir bebeği dünyaya getirmenin, onu sevgi ve şefkatle kucağına almanın, hoş ahlak ve terbiye ile yetiştirmenin, anneliğin kerameti olduğunu vurgulayan reis Şahin, şöyle devam etti:

Fatma Şahin

“Annelik bizim geleneğimizde ilahi merhametin yeryüzündeki tecellisidir. Annelerimiz, Ömür şartlarını bizlere öğreten, tecrübe kazanmamızı sağlayan, bizleri geleceğe hazırlayandır. Çocukları Laf konusu olduğunda hiçbir zorluktan kaçınmayan, onların memnunluğu için Uğraş sarf eden ve en uygun formda yetişmesi için hayatları boyunca çaba eden annelerimiz ailenin Temel direğidir. Asrın felaketiyle Fazla acılar yaşadık. Birçok evladımız annesiz, birçok annemiz evlatsız kaldı. Yandık, kavrulduk, yerine koyacağımız kıymetlilerimizi kaybettik. O güç günlerde alanda gördüğüm fedakâr annelerimiz, her şartta en uygunu için yılmadan yorulmadan uğraş ediyorlardı. Aile fertlerini bir ortada tutarak, hayata tutunmalarını sağlamaya devam ediyorlardı.

Fatma Şahin

‘Cennet anaların ayakları altındadır’ kelamı doğrultusunda kendilerini baş tacı kabul ettiğimiz annelerimiz, bizler için rahmettir, duadır, birinci öğretmendir. Annelik yalnızca, bir çocuğu dünyaya getirmekten ibaret değildir. Anne, insanın hislerini, kanılarını, karakterini şekillendiren en Değerli rol modeldir. Sağlam bireylerin, Aka milletlerin, sağlıklı bağlantılara sahip toplumların ardında kuvvetli bir annelik vardır. kuvvetli Türkiye’nin arkasında kuvvetli anneler vardır. Ebeveyn koruyan, kollayan, kol kanat geren, evladının geleceği için kendini arka plana iten kişidir. Anne, kişiyi kendisinden daha Fazla tanıyandır. Yemeyen yediren, giymeyen giydiren annelerimiz, şefkatin, merhametin, fedakârlığın timsalidir.

Ömürlerini ailelerine adayan, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerimizin, Ebeveyn adaylarımızın ve yüreklerine evlat ateşi düşmüş, evlat acısını tatmış, ‘vatan sağ olsun’ diyerek bağrına taş basmış şehit ve gazilerimizin cefakâr analarının da ellerinden öpüyor ve Anneler Günü’nü kutluyorum.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir